Ladislav Takács odchází na hostování s opcí do Ostravy

Pětadvacetiletý defenzivní univerzál Ladislav Takács stráví jaro na hostování s opcí v Baníku Ostrava. Hodně štěstí, Laco!

V ostravském klubu se potká se záložníkem Ubongem Ekpaiem, který v Baníku rovněž hostuje s opcí do konce sezony.

„Laca trápily během podzimu zdravotní problémy, proto měl těžké se naplno probojovat do užšího kádru. I tak ale v zápasech, ve kterých za Slavii nastoupil, potvrdil, že má kvalitu. Přejeme mu na hostování hodně štěstí,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Stoper nebo defenzivní záložník se po odchodu Davida Zimy vrátil na podzim do sestavy sešívaných, ve vršovickém derby proti Bohemians 19. září 2021 ale musel střídat, zdravotní problémy ho do hry už ve zbytku podzimu nepustily. Na lavičku sešívaných se vrátil 31. října proti Plzni, ale následně si na tréninku zranil meniskus a musel na operaci. Smůla se zraněními pokračovala, nutná byla reoperace menisku. 

Na hostování v Baníku tak přejeme hlavně pevné zdraví!

Ladislav Takács fotbalově vyrůstal ve Františkových Lázních, ze kterých se později přesunul do Teplic. Debut za Severočechy si připsal 10. března 2014 právě proti Slavii, ve kterém skláři zvítězili 1:0. V následující sezoně se talentovaný defenzivní štít prosadil nastálo do základní jedenáctky Teplic a spolehlivými výkony si vysloužil přestup do Mladé Boleslavi. Za celek z automobilového města nastupoval více než čtyři roky, po kterých se přesunul do Edenu. Premiérovou trefu za Slavii si připsal v domácím duelu proti Karviné, kdy přesnou hlavičkou vstřelil rozhodující gól utkání. 

Svůj největší zápas dosavadní kariéry pak odehrál v Lize mistrů na hřišti Dortmundu, kde nastoupil v základní sestavě.

Aktuálně

Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska

dnes
Sešívaní v neděli opět zamířili do rakouského Aigenu, kde je čeká poslední fáze přípravy před startem nové sezony.

Plán letní přípravy B-týmu

před 2 dny
Slávistický B-tým po úspěšné a postupové sezoně zahájí letní přípravu na začátku července. Sešívané čeká soustředění a přípravná utkání.

​Informace k přípravným zápasům Slavie v Rakousku

před 3 dny
V průběhu druhého soustředění v rakouském Aigenu odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského tři přípravná utkání. Přečtěte si důležité informace k těmto duelům.

Další články