Legendární zápas s Boby Brno, vyprodejme sektor hostí!

Podpořte sešívané a pomozte doktorům a sestřičkám v nemocnicích v boji s koronavirem. Slavia se připojuje k virtuální výzvě vyprodat stadion Za Lužánkami, kterou organizuje Zbrojovka Brno. Zaplňme sektor hostí!

Proč zrovna Slavia s Brnem na legendárním stadionu Za Lužánkami? V roce 1996, konkrétně 2. října, se tu v rámci české nejvyšší soutěže proti sobě postavilo Boby Brno a SK Slavia Praha, aby odehráli památné utkání před zaplněnými tribunami a vytvořili tak absolutní rekord v návštěvnosti samostatné české ligy, protože na tehdejší duel dorazilo 44 120 diváků. Zápas skončil 1:1, kdy se za Slavii už ve třetí minutě trefil Pavel Novotný po asistenci Roberta Vágnera. Boby Brno nakonec v 75. minutě vyrovnalo brankou Dostálka. 

Zbrojovka Brno se nyní rozhodla, že utkání virtuálně zopakuje a do prodeje dala 6 sad vstupenek na utkání, kterých je dohromady přesně 44 120. Základní verze stojí 200 Kč s tím, že lze zakoupit například i VIP lístek v hodnotě 10 tisíc korun.  A protože na stadionu byla tehdy v sektoru hostí i početná skupinka slávistických příznivců, připojujeme se k této výzvě. Pojďme vyprodat naši část Za Lužánkami!

Odkaz na stránky, kde lze lístky zakoupit, najdete pod následujícím odkazem. Po zakoupení obdržíte věrnou kopii originální vstupenky, zápasový bulletin, fotografie z utkání, informace k němu, sestavy a unikátní videa. Sestřih utkání se Slavií, autentické záběry z tribun a vzpomínky přímých aktérů. 

Kompletní výtěžek z celé akce poputuje do Fakultní nemocnice v Bohunicích, aby finančně podpořil statečné lékaře, zdravotní sestry a ostatní zaměstnance, kteří v současné složité a nebezpečné situaci denně nasazují životy v boji se zákeřným typem koronaviru Covid-19. 

Slávisté, semkněme se a společně podpořme Zbrojovku Brno v jejich snaze! Vyjeďme virtuálně podpořit sestavu SK Slavia Praha, která v Za Lužánkami tehdy naskočila ve složení: Stejskal - Kozel - Hyský, Ašanin - Pěnička, Ulich (64. Vávra), Kubík, Horváth (89. Vácha), Lerch, P. Novotný - Vágner (78. Lasota). Jako trenér sešívané tehdy vedl František Cipro. 

Aktuálně

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

včera
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

před 3 dny
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Další články