Los čtvrtfinále Evropské ligy ve 13 hodin

Zraky všech slávistů se v pátek ve 13 hodin budou upínat k losu čtvrtfinále Evropské ligy UEFA. Jak los bude probíhat a jaké soupeře může Slavia dostat?

Čtvrtfinálový los se uskuteční ve švýcarském Nyonu ve 13 hodin. V osudí bude 8 týmů, tedy 7 možných soupeřů sešívaných. V této fázi už nejsou mužstva rozdělena na nasazená a nenasazená, takže Slavia se může potkat s jakýmkoliv týmem. Stejně tak dvě mužstva z jedné země mohou hrát proti sobě, los tedy může např. přisoudit Valencii Villarrealu anebo Chelsea Arsenalu.

Možní soupeři Slavie: Benfica, Villarreal, Valencie, Frankfurt, Chelsea, Neapol, Arsenal

Z pohledu klubového koeficientu je nejsilnějším možným soupeřem Arsenal, který je v žebříčku na 10. místě, jen o tři místa za Sevillou, kterou Slavia vyřadila v osmifinále. Za Arsenalem jsou v tabulce na 14. místě Neapol, na 17. Chelsea, následovaná 20. Villarreallem, 24. Benficou. Valencia je na 50. místě a Slavia si postupem polepšila z 86. na 77. příčku. Horší koeficient než Slavia má v osmifinálové sestavě jen Eintracht Frankfurt na 84. místě.

Tým, který bude do dvojice vylosován jako první, bude hrát první utkání doma ve čtvrtek 11. dubna a odvetu na hřišti soupeře o týden později, ve čtvrtek 18. dubna. Časy výkopů budou ve 21:00, ale mohou být po losu ještě upraveny. Upozorňujeme fanoušky, že pokud los určí za soupeře Slavie Arsenal a první utkání by se mělo hrát v Londýně, a zároveň pokud by Chelsea měla hrát také první zápas doma, tak se pořadí domácího a venkovního utkání Arsenalu s velkou pravděpodobností změní. Všechny termíny budou upřesněny během pátečního odpoledne.

Po losu čtvrtfinále bude rovnou následovat i los dvojic pro semifinále, který určí tým, který začne semifinále doma 2. května a do odvety nastoupí 9. května.

Celý los, na kterém bude Slavii zastupovat generální sekretář Jiří Vrba, můžete sledovat živě na uefa.com a na ČT Sport.

Aktuálně

Vstupenky na čtvrtfinále MOL Cupu v prodeji

včera
Slavia ve čtvrtfinále MOL cupu přivítá v úterý 2. dubna v 19:20 v Edenu tým MFK Karviná. Majitelé permanentních vstupenek mají na utkání vstup zdarma, ostatní fanoušci si mohou koupit vstupenky v online prodeji a na pokladnách.

Přijeďte na fotbal včas a pomocí MHD!

včera
S blížícími se fotbalovými superduely, které se v Sinobo Stadium v nejbližších týdnech odehrají, pro vás přinášíme souhrn doporučení ohledně dopravy na stadion.

Začal online předprodej vstupenek pro permanentkáře na Chelsea

včera
Ve čtvrtfinále Evropské ligy budeme hrát 11. dubna ve 21:00 s Chelsea. O vstupenky na zápas registrujeme obrovský zájem, přečtěte si informace v článku.

Další články