Los čtvrtfinále Evropské ligy ve 13 hodin

Zraky všech slávistů se v pátek ve 13 hodin budou upínat k losu čtvrtfinále Evropské ligy UEFA. Jak los bude probíhat a jaké soupeře může Slavia dostat?

Čtvrtfinálový los se uskuteční ve švýcarském Nyonu ve 13 hodin. V osudí bude 8 týmů, tedy 7 možných soupeřů sešívaných. V této fázi už nejsou mužstva rozdělena na nasazená a nenasazená, takže Slavia se může potkat s jakýmkoliv týmem. Stejně tak dvě mužstva z jedné země mohou hrát proti sobě, los tedy může např. přisoudit Valencii Villarrealu anebo Chelsea Arsenalu.

Možní soupeři Slavie: Benfica, Villarreal, Valencie, Frankfurt, Chelsea, Neapol, Arsenal

Z pohledu klubového koeficientu je nejsilnějším možným soupeřem Arsenal, který je v žebříčku na 10. místě, jen o tři místa za Sevillou, kterou Slavia vyřadila v osmifinále. Za Arsenalem jsou v tabulce na 14. místě Neapol, na 17. Chelsea, následovaná 20. Villarreallem, 24. Benficou. Valencia je na 50. místě a Slavia si postupem polepšila z 86. na 77. příčku. Horší koeficient než Slavia má v osmifinálové sestavě jen Eintracht Frankfurt na 84. místě.

Tým, který bude do dvojice vylosován jako první, bude hrát první utkání doma ve čtvrtek 11. dubna a odvetu na hřišti soupeře o týden později, ve čtvrtek 18. dubna. Časy výkopů budou ve 21:00, ale mohou být po losu ještě upraveny. Upozorňujeme fanoušky, že pokud los určí za soupeře Slavie Arsenal a první utkání by se mělo hrát v Londýně, a zároveň pokud by Chelsea měla hrát také první zápas doma, tak se pořadí domácího a venkovního utkání Arsenalu s velkou pravděpodobností změní. Všechny termíny budou upřesněny během pátečního odpoledne.

Po losu čtvrtfinále bude rovnou následovat i los dvojic pro semifinále, který určí tým, který začne semifinále doma 2. května a do odvety nastoupí 9. května.

Celý los, na kterém bude Slavii zastupovat generální sekretář Jiří Vrba, můžete sledovat živě na uefa.com a na ČT Sport.

Aktuálně

TOTÁLNÍ SEZONA! Znovu celé léto na Slavia TV!

dnes
Slavia má za sebou možná vůbec nejlepší sezonu v novodobé klubové historii, což si žádá netradiční zpracování. Slavia TV tak během léta přinese unikátní seriál s pohledem do zákulisí A-týmu. Je tady TOTÁLNÍ SEZONA!

Jiří Bílek o nově složeném B-týmu

dnes
Jiří Bílek představil v rozhovoru ambice a filozofii, se kterým půjde nově vzniklý B-tým do ČFL. „Jsme primárně rezervní tým a případný postup by byl strategický krok kupředu," hlásí člen sportovního vedení klubu, do jehož kompetencí právě B-tým, který v pondělí zahájil také přípravu, spadá.

FORTUNA:LIGA 2019/2020: Start ve Zlíně, derby ke konci září

včera
Rozlosování zápasů základní části FORTUNA:LIGY určilo soupeře Slavie pro ročník 2019/20.

Další články