Los osmifinále Evropské ligy ve 13 hodin

Slavia se po vyřazení Genku může těšit na páteční los, který jí přiřadí soupeře do osmifinále Evropské ligy. S jakými týmy se může potkat?

Osmifinálový los se uskuteční ve švýcarském Nyonu ve 13 hodin. V osudí bude 16 týmů, tedy 15 možných soupeřů sešívaných. V této fázi už nejsou mužstva rozdělena na nasazená a nenasazená, takže Slavia se může potkat s jakýmkoliv týmem. Slavia tak může hrát i se Zenitem Petrohrad nebo Dynamem Kyjev, se kterými už se v této pohárové sezoně střetla.

Z pohledu klubového koeficientu je nejsilnějším možným soupeřem Sevilla, následovaná Arsenalem, Neapolí, Chelsea a Zenitem. Slavia je se svým koeficientem na 86. místě žebříčku, z možných soupeřů v osmifinále mají horší koeficient Eintracht Frankfurt na 95. místě a Rennes na 111. příčce.

Tým, který bude do dvojice vylosován jako první, bude hrát první utkání doma ve čtvrtek 7. března a odvetu na hřišti soupeře o týden později, ve čtvrtek 14. března. Časy výkopů budou buď 18:55 anebo 21:00 a budou upřesněny po losu během pátečního odpoledne.

Možní soupeři: Sevilla, Zenit, Benfica, Arsenal, Dynamo Kyjev, Rennes, Krasnodar, Inter Milan, Villarreal, Valencie, Eintracht Frankfurt, Chelsea,Neapol, Salzburg, Dinamo Záhřeb

Celý los, na kterém bude Slavii tradičně reprezentovat generální sekretář Jiří Vrba, můžete sledovat živě na uefa.com a na ČT Sport.

Aktuálně

SROVNÁNÍ FORMY: FC Barcelona

včera
Ve středu večer Eden přivítá v rámci třetího skupinového zápasu Ligy mistrů španělskou Barcelonu, která stejně jako sešívaní, vede svou domácí soutěž.

Informace pro fanoušky do Plzně

včera
Ve 14. kole v souboji dvou nejlepších ligových týmů bude hrát Slavia v Plzni. Zápas se hraje 27. října od 17:00. Přečtěte si bližší informace v článku.

První půle byla mizerná, pomohli nám fanoušci i střídání

před 2 dny
Sešívaní ve 13. kole FORTUNA:LIGY otočili zápas s Příbramí a nakonec zvítězili 3:1. „Od šedesáté minuty byl výkon takový, jaký měl být," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Další články