Los osmifinále Evropské ligy ve 13 hodin

Slavia se po vyřazení Genku může těšit na páteční los, který jí přiřadí soupeře do osmifinále Evropské ligy. S jakými týmy se může potkat?

Osmifinálový los se uskuteční ve švýcarském Nyonu ve 13 hodin. V osudí bude 16 týmů, tedy 15 možných soupeřů sešívaných. V této fázi už nejsou mužstva rozdělena na nasazená a nenasazená, takže Slavia se může potkat s jakýmkoliv týmem. Slavia tak může hrát i se Zenitem Petrohrad nebo Dynamem Kyjev, se kterými už se v této pohárové sezoně střetla.

Z pohledu klubového koeficientu je nejsilnějším možným soupeřem Sevilla, následovaná Arsenalem, Neapolí, Chelsea a Zenitem. Slavia je se svým koeficientem na 86. místě žebříčku, z možných soupeřů v osmifinále mají horší koeficient Eintracht Frankfurt na 95. místě a Rennes na 111. příčce.

Tým, který bude do dvojice vylosován jako první, bude hrát první utkání doma ve čtvrtek 7. března a odvetu na hřišti soupeře o týden později, ve čtvrtek 14. března. Časy výkopů budou buď 18:55 anebo 21:00 a budou upřesněny po losu během pátečního odpoledne.

Možní soupeři: Sevilla, Zenit, Benfica, Arsenal, Dynamo Kyjev, Rennes, Krasnodar, Inter Milan, Villarreal, Valencie, Eintracht Frankfurt, Chelsea,Neapol, Salzburg, Dinamo Záhřeb

Celý los, na kterém bude Slavii tradičně reprezentovat generální sekretář Jiří Vrba, můžete sledovat živě na uefa.com a na ČT Sport.

Aktuálně

Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem

včera
Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem Michalem Kolomazníkem.

Cenné vítězství na neoblíbené půdě, ví Jindřich Trpišovský

včera
Slávisté vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY vítězně, zlínský Fastav porazili těsně 1:0. „První kolo je vždy ošidné a není jednoduché začínat venku. Jsem rád, že jsme to zvládli. Stejně jako loni,” těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Na konci to bylo jenom o tom, jestli dáme gól, ví Hušbauer

včera
Josef Hušbauer jediným gólem zápasu rozhodl o výhře Slavie ve Zlíně. „Zlín začal velmi dobře. Druhá půle už byla z naší strany lepší," hodnotil utkání.

Další články