Lukáš Provod si vážně poranil pravé koleno

Lukáš Provod nedohrál nedělní vítězné ligové utkání v Olomouci (1:0) kvůli vážnému zranění pravého kolena.

„Bohužel ranní vyšetření magnetickou rezonancí ukázalo přetržený přední zkřížený vaz a utržený meniskus. Lukáše čeká v nejbližších dnech operace a následně dlouhá pauza,” uvedl hlavní klubový lékař Petr Krejčí mladší.

Reprezentačního záložníka čeká operace v Ústřední vojenské nemocnici a dlouhá pauza, doba rekonvalescence je v podobných případech 6-8 měsíců.

Lukáš Provod se zranil po patnácti minutách hry, když se ve středu hřiště otáčel, aby mohl převzít přihrávku od spoluhráče. Když došlápl na pravou nohu, podlomila se. Trávník opustil po svých, jeho místo zaujal Jakub Hromada. Sešívaní vyhráli na Andrově stadionu zásluhou branky Jana Kuchty v 78. minutě 1:0.

Čtyřiadvacetiletý záložník a autor vítězně trefy proti Leicesteru v Evropské lize patřil mezi nejvytíženější hráče výběru Jindřicha Trpišovského. V předminulém kole na Bohemians vynechal kvůli nemoci poprvé od listopadu ligový duel a nehrál ani ve čtvrtfinále poháru v Olomouci. Proti Plzni i v MOL Cupu na Spartě naskočil coby střídající hráč, v neděli byl znovu v základní slávistické sestavě.

V aktuálním průběhu FORTUNA:LIGY vstřelil Lukáš Provod tři branky a na osm přihrál. Provi, přejeme brzké uzdravení!

Aktuálně

Horní Měcholupy v novém: Je radost se o areál starat!

včera
Tréninkový areál Slavie v Horních Měcholupech dostal nový kabát. Co na to říká Daniel Vilhelm, bývalý hráč sešívaných, který zde v současné době působí jako správce?

HATT21CK heroes! Slávisté, kteří zkompletovali zlatý hattrick

před 2 dny
Podívejte se na všech 36 neporažených hrdinů, kteří v sezoně 2020/21 pomohli Slavii k zisku třetího mistrovského titulu v řadě, čtvrtého za posledních pět let a 21. celkově. Sešívaní navíc domácí soutěží prošli bez jediné porážky!

B-tým po otočce slaví výhru 4:3

před 3 dny
Slavistický B-tým otočil v závěru přípravné utkání s Živanicemi a zvítězil 4:3!

Další články