Lukáš Provod si vážně poranil pravé koleno

Lukáš Provod nedohrál nedělní vítězné ligové utkání v Olomouci (1:0) kvůli vážnému zranění pravého kolena.

„Bohužel ranní vyšetření magnetickou rezonancí ukázalo přetržený přední zkřížený vaz a utržený meniskus. Lukáše čeká v nejbližších dnech operace a následně dlouhá pauza,” uvedl hlavní klubový lékař Petr Krejčí mladší.

Reprezentačního záložníka čeká operace v Ústřední vojenské nemocnici a dlouhá pauza, doba rekonvalescence je v podobných případech 6-8 měsíců.

Lukáš Provod se zranil po patnácti minutách hry, když se ve středu hřiště otáčel, aby mohl převzít přihrávku od spoluhráče. Když došlápl na pravou nohu, podlomila se. Trávník opustil po svých, jeho místo zaujal Jakub Hromada. Sešívaní vyhráli na Andrově stadionu zásluhou branky Jana Kuchty v 78. minutě 1:0.

Čtyřiadvacetiletý záložník a autor vítězně trefy proti Leicesteru v Evropské lize patřil mezi nejvytíženější hráče výběru Jindřicha Trpišovského. V předminulém kole na Bohemians vynechal kvůli nemoci poprvé od listopadu ligový duel a nehrál ani ve čtvrtfinále poháru v Olomouci. Proti Plzni i v MOL Cupu na Spartě naskočil coby střídající hráč, v neděli byl znovu v základní slávistické sestavě.

V aktuálním průběhu FORTUNA:LIGY vstřelil Lukáš Provod tři branky a na osm přihrál. Provi, přejeme brzké uzdravení!

Aktuálně

Informace pro fanoušky na DERBY

včera
Blíží se jubilejní 300. derby! Zápas se hraje v neděli 3. října v Generali Česká pojišťovna Areně a informace včetně té o vstupenkách si přečtěte v článku.

Hráči na hostování: Júsuf se v Liberci uvedl gólem a asistencí

včera
Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Vstupenky na zápas s Hradcem Králové ve volném prodeji

včera
V 9. kole čeká Slavii domácí zápas s nováčkem soutěže z Hradce Králové. Zápas se hraje 26. září od 19:00 a vstupenky jsou ve volném prodeji v cenové kategorii Z1.

Další články