Markovič druhým nejmladším brankářem v historii Slavie

Jakub Markovič je druhým nejmladším gólmanem, který kdy debutoval v dresu Slavie. Zároveň je nejmladším brankářem, který v sešívaném A-týmu udržel čisté konto.

Jakub Markovič nastoupil proti Bohemians Praha 1905 do svého prvního soutěžního zápasu v A-týmu Slavie a čistým kontem pomohl sešívaným k přesvědčivému vítězství 4:0 a upevnění pozice na čele tabulky. Stal se navíc druhým nejmladším brankářem, který kdy za Slavii nastoupil, v den zápasu mu bylo 18 let, jeden měsíc a 16 dní.

Tím vůbec nejmladším gólmanem, který kdy za Slavii nastoupil, byl 14. března 1961 Josef Kopečný. Ten debutoval v zápase Dynamo (Slavia) – Spartak Stalingrad (Bohemians) ve věku 18 let a 4 dnů. Utkání tehdy nicméně skončilo 0:2 a Jakub Markovič je tak nejmladším brankářem, který ve svém debutu za A-tým Slavie dokázal udržet čisté konto.

Třetím nejmladším gólmanem v dresu Slavie byl pak 5. května 1991 Jaromír Blažek. Ten debutoval ve věku 18 let a 5 měsíců v domácím zápase Slavie proti Vítkovicím, který ovšem sešívaní prohráli 0:1. Markovič je tak zároveň jediným ze tří nejmladších gólmanů, který se ve svém debutu mohl radovat z vítězství.

Jakub Markovič je zároveň druhým nejmladším brankářem v historii samostatné české ligy, který udržel čisté konto. Tím vůbec nejmladším byl v sezoně 1997/98 v dresu Sigmy Olomouc Jindřich Skácel.

Aktuálně

Vzpomínky na Kluž jsou krásné, čeká nás ale další těžký tým

včera
Na loňský postup a svůj pojišťující gól do sítě Kluže vzpomíná kapitán Jan Bořil rád. Zároveň ale očekává před domácím utkáním play-off Ligy mistrů proti dánskému FC Midtjylland tvrdý boj.

Soupeř má podobný rukopis jako my, čekám vyrovnaný souboj

včera
Sešívané v úterý čeká první utkání play-off Ligy mistrů proti Midtjyllandu. „V sestavě jsme přemýšleli nad třemi jmény,“ říká Jindřich Trpišovský.

Na Midtjylland s pozitivní bilancí proti dánským klubům

včera
Sešívaní odehráli ve své historii deset soutěžních zápasů proti klubům z Dánska. Osm z nich dokázali vyhrát, prohráli jen jediný.

Další články