Martin Berkovec prodloužil smlouvu. Chci zabojovat o jedničku, říká

PRAHA – Práce s vyhlídkou na nadcházející sezonu už začala. V závěru sezony skončené prodloužil se Slavií smlouvu brankář Martin Berkovec, který rok hostoval v Bohemians Praha 1905. Jeho nový kontrakt vyprší 30. června 2017.
Martin Berkovec patřil v sezoně 2013/2014 ke klíčovým hráčům Bohemky a velkou měrou se podílel na konečné záchraně sousedního klubu v nejvyšší fotbalové soutěži. „Pro mě to byla sezona jako z pohádky. Kvůli zranění jsem sice vynechal první dvě kola, ale pak jsem začal chytat a všechno se dalo do kupy a nakonec dobře dopadlo,“ ohlíží se Berkovec za v sobotu skončenou sezonou.

I když se mu na hostování dařilo, s prodloužením smlouvy ve Slavii Martin Berkovec vůbec neváhal. „Důvěra vedení mě těší, jsem rád, že se se mnou ve Slavii počítá. V klubu jsem od žáků a vždycky jsem se tady chtěl prosadit,“ vysvětluje Berkovec, kterého před rokem trápily zdravotní problémy s ramenem.

Také proto nakonec odešel na hostování a vzhledem k nasbíraným zkušenostem rozhodně nelituje. „Jsem strašně rád, že jsem mohl chytat ligu. Každý odchytaný zápas je pro mě ohromné plus. Chtěl bych také poděkovat Bohemce za šanci, kterou mi dala. Snad byla i ona spokojená se mnou,“ pokračuje gólman, který bude chtít od nové sezony úspěšně bojovat o post brankářské jedničky ve Slavii.

„Je to můj cíl i sen. Nikdy ale samozřejmě brankář neví, jestli bude jednička, nebo nebude. Může se toho stát hodně. Rozhodně se o to chci poprat a udělat všechno pro to, aby byla Slavia opět úspěšná,“ věří pětadvacetiletý gólman.

„Doufám, že se všechno ve Slavii zlepší a půjdeme nahoru. Není možné, abychom hráli znovu o záchranu, to si vůbec nepřipouštím,“ rezolutně odmítá rodák z Chebu, který poslední ligové kolo prožíval dvojnásob. Nejen, že se snažil o záchranu Bohemky, ale po zápase hned zjišťoval, jak je na tom Slavia.

„Dozvěděl jsem se to v kabině. Jsem moc rád, že se zachránila Slavia i Bohemka, vršovické derby by nejvyšší lize chybělo. Už teď se na něj v příští sezoně těším,“ dodává brankář, který v minulé sezoně nechyběl prakticky na žádném domácím zápasu v Edenu. „Slavia nezažila povedenou sezonu. Kluci se snažili, ale prostě to nějak nešlo. Doufám, že se to změní a půjdeme nahoru,“ zakončil optimisticky Martin Berkovec – navrátilec do sešívaného.

Aktuálně

Tuhle zkušenost si hodně cením

včera
Semnáctiletý Matěj Jurásek si při vysoké výhře nad Opavou odbyl svoji premiéru v A-týmu Slavie. „Budu na sobě dál pracovat," říká debutant.

Výhra vypadá jasně, museli jsme si ji ale vysloužit

před 2 dny
Slavia porazila Opavu vysoko 6:0. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského se vítězství ale snadno nerodilo. „Výsledek vypadá na papíře jednoznačně, ale museli jsme si ho tvrdě odpracovat," hodnotil po utkání.

Nenašel bych slabší článek, zvládli jsme to týmově

před 2 dny
​„Opava ve druhém poločase hru otevřela a pak už byl zápas o nás,“ hodnotí utkání s Opavou navrátilec do sestavy Ondřej Kúdela.

Další články