Martin Dostál a Marek Červenka budou hostovat v Baníku

PRAHA – Obránce Martin Dostál a útočník Marek Červenka budou během podzimní části působit v Baníku Ostrava. Do ostravského klubu odcházejí na půlroční hostování bez opce.
„Potřebujeme, aby oba hráli. Marek Červenka je mladý hráč, který podle mě potřebuje pravidelně hrát. Martin Dostál nedostával tolik příležitostí, takže je to pro oba velká šance, aby ukázali, že jsem udělal chybu,“ vysvětlil trenér Slavie Dušan Uhrin.

Martin Dostál je odchovancem Slavie, červenobílý dres oblékal od šesti let. V Edenu prošel všemi mládežnickými výběry. V roce 2008 odešel do SK Union Čeklákovice, v zimě 2011 se vrátil zpátky do Slavie. Aktuálně byl služebně nejstarším hráčem v A-týmu Slavie, za který odehrál celkem 62 ligových zápasů.

Také Marek Červenka je ve Slavii od dětství. Ve Slavii si připsal zisk titulu v Juniorské lize, hostoval také ve Vlašimi a nejúspěšnější období prožil na hostování v Sokolově, kde se stal za podzim 2014 nejlepším střelcem druhé ligy. V květnu oslavil premiérovou ligovou trefu v dresu Slavie. Za áčko odehrál celkem 11 zápasů.

Aktuálně

Věřím, že kádr udržíme pohromadě

dnes
Úlevu cítí po zisku mistrovského titulu sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Krizové momenty přišly kolem velkých zápasů v Evropské lize. Před kluky i celým realizačním týmem musím smeknout," říká po zápase s Baníkem.

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

včera
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Jsem šťastný, jak jsme se v sezoně prezentovali

včera
Sešívaní díky remíze na hřišti ostravského Baníku získali po roční pauze další ligový titul. „Nebyl to top výkon, věřil jsem ale, že to dotáhneme. Byl jsem klidný,” říká trenér Jindřich Trpišovský.

Další články