Mistryně ligy zahájily letní přípravu

Mistryně ligy vstupují dnes do přípravy na novou sezonu. Trenér Michal Kolomazník musí vyřešit personální změny, nejvíce bude patrná absence hvězdy Kateřiny Svitkové, která míří na vysněné zahraniční angažmá.

Mistryně ligy vstupují dnes do přípravy na novou sezonu. Trenér Michal Kolomazník musí vyřešit personální změny, nejvíce bude patrná absence hvězdy Kateřiny Svitkové, která míří na vysněné zahraniční angažmá.

Slávistky mají za sebou dlouhou pauzu. Liga byla přerušena v březnu, v dubnu pak definitivně předčasně ukončena. Během koronaviru se holky připravovaly na dálku, hlavně po kondiční stránce. V květnu pak začaly i společné tréninky, ale hlavní zápřah začíná až dnes.

„Už jen z toho důvodu, že byla ta pauza tak dlouhá, bude pro mne příprava ještě náročnější než kdy předtím. Na druhou stranu jsme všechny hladové po fotbale, takže nasazení a zápal určitě nebude u nikoho chybět. Navíc se nám obměnil kádr a každá se bude chtít ukázat a zabojovat o místo v základní sestavě,“ řekla kapitánka Diana Bartovičová.

A jak naše kapitánka prožívala dlouhou pauzu? „V době pauzy jsem měla ve škole závěrečné zkoušky, takže především tam jsem soustředila svou energii. Ale samozřejmě jsem dělala jiné sporty jako nohejbal, tenis, brusle. A dva týdny před začátkem přípravy jsme dostaly individuální tréninkové plány, abychom přišly už trochu připravené a nezačínaly úplně od nuly,“ doplnila.

A jak se tedy kádr Slavie změnil? Kariéru ukončily Kylla Sjöman a Adéla Machutková, smlouvy nebyly prodlouženy Anetě Dědinové, Nikole Sedláčkové a Deneishe Blackwood. A na vysněné zahraniční angažmá odchází Kateřina Svitková – konkrétní místo působiště bude zveřejněno po podpisu smlouvy.

Slavia má zatím potvrzeny dva příchody – Gabriela Šlajsová a Lenka Karasová přicházejí z Plzně. Do přípravy se také zapojily mladší hráčky, Kristýna Růžičková, Šárka Pouvová, Kim Thanová a Dominika Huvarová. O dalších jménech probíhají jednání.

Přípravné zápasy se budou hrát převážně v zahraničí, pouze na začátku přípravy čeká v Edenu či Horních Měcholupech Liberec. Dále se střetnou s polským Medyk Konin, rakouským St.Pölten a německým Bayernem Mnichov. Liga začíná o víkendu 22. – 23.8. venkovním zápasem na hřišti Lokomotiva Brno Horní Heršpice.

Přípravná utkání:

18.7.2020 14:00 Slavia - Liberec (Eden, Měcholupy)

26.7.2020 13:00 Medyk Konin - Slavia (Zagan)

9.8.2020 15:30 St.Polten – Slavia (Dr.Biegelmeier Platz)

15.8.2020 14:00 Bayern Mnichov - Slavia (Regensburg

Fotogalerie

Aktuálně

Sešívaní odjeli na herní soustředění

včera
Sešívaní v úterý ráno odjeli na herní soustředění do rakouského Laa an der Thaya. Do užšího kádru, který odehraje čtyři utkání, se vešlo 28 hráčů.

Utkání v Rakousku kvůli COVID bez diváků

včera
Sešívané čekají v období od 5. do 14. srpna čtyři přípravná utkání. Vzhledem k aktuální koronavirové situaci se zápasy odehrají bez diváků.

Velké překvapení HC Slavia Praha už 6. srpna

před 2 dny
HC Slavia Praha si přichystala pro fanoušky na 6. srpna velké překvapení. Sledujte pozorně sociální sítě hokejové Slavie, ať vám nic neunikne.

Další články