Své země v uplynulé reprezentační přestávce nereprezentovali jenom hráči A-týmu. Reprezentační povinnosti si plnilo také 15 sešívaných mládežníků. Pojďme si jejich výkony připomenout.

Náhradníci: Tomáš Vincour, Jakub Křišťan, Matěj Vít, Martin Douděra, Adam Toula, Jakub Zeronik

Nizozemsko U19 – Česká republika U19 3:3 (2:2)
Přátelské utkání
Sportpark Nieuw Zuid, Katwijk aan Zee, 14. 11. 2019

Hned čtveřice sešívaných se dostala do základní sestavy mládežnického výběru Luboše Kozla v přátelském utkání v Nizozemsku. Na lavici jako jediný zůstal Michal Hošek. I ten se však do zápasu na konci utkání zapojil. Všichni slávisté tak byli příčinní k remíze 3:3 proti silnému soupeři z Nizozemska, se kterým už po čtyřech minutách prvního poločasu prohrávali o dva góly, avšak dokázali utkání otočit. V samotném závěru však vítěznému obratu hostů zabránil Zirkzee, který zpečetil na konečných 3:3.

Česká republika U19 – Mexiko U19 2:1 (0:1)
Sportpark´s Gravenzande, 16. 11. 2019

Proti Mexiku vyběhli od úvodu na hřiště Tomáš Vlček a Michal Hošek. O poločasu do hry naskočil také Lukáš Červ a v samotném závěru Daniel Kosek. Jakub Markovič tentokrát sledoval utkání pouze od postranní čáry. Stejně jako v minulém utkání i proti Mexiku ukázali mladé reprezentanti svůj charakter a schopnost otáčet nepříznivý vývoj utkání. V poločase sice prohrávali 0:1, ve druhém dějství ale dokázali dvěma góly strhnout vítězství na svoji stranu. O druhou branku se v 86. minutě postaral z pokutového kopu Lukáš Červ.

ČESKÁ REPUBLIKA U18

František Matys, David Štětka, Martin Douděra, Tomáš Hájek, Jakub Křišťan, Adam Toula
Náhradníci: Christián Fülöp, Jan Sirotník, Lukáš Hroník

Norsko U18 – Česká republika U18 2:2 (0:1)
Pinatar Cup, 1. zápas
San Pedro del Pinatar, Španělsko, 13. 11. 2019

Na úvod mezinárodního poháru hraného na pobřeží španělské riviéry se do základní sestavy proti Norsku dostali David Štětka a Jakub Křišťan. Na začátku nebo v průběhu druhého poločasu se do hry podívali i ostatní slávisté. Vzít si zpět podruhé vedení po norském vyrovnání z druhé půle však nedokázali.

Belgie U18 – Česká republika U18 3:3 (1:3)
Pinatar Cup, 2. zápas
San Pedro del Pinatar, Španělsko, 15. 11. 2019

Proti Belgii od začátku nastoupili všichni slávisté – Adam Toula, Martin Douděra, David Štětka, Tomáš Hájek, Jakub Křišťan i František Matys s kapitánskou páskou na paži a byli to právě slávisté, kteří režírovali gólový závěr prvního poločasu. V něm se výběr U18 dokázal v rozmezí čtyř minut hned třikrát gólově prosadit, přičemž branky zaznamenali sešívaní Adam Toula s Františkem Matysem. Vedení 3:1 ale ve druhém poločase udržet nedokázali a museli se tak smířit s remízou 3:3.

Česká republika U18 – Anglie U18 0:1 (0:1)
Pinatar Cup, 3. zápas
San Pedro del Pinatar, Španělsko, 18. 11. 2019

Do posledního utkání turnaje naskočil v základu kromě Martina Douděry také František Matys a Jakub Křišťan. V průběhu druhé půle se na hřiště podívali z lavice také David Štětka, Tomáš Hájek a Adam Toula. O jediný gól zápasu se ale bohužel postaral Angličan Madueke. Mladí reprezentanti se tak museli na závěr turnaje smířit s první a jedinou prohrou 0:1.

CHORVATSKO U21

Petar Musa

Litva U21 – Chorvatsko U21 1:3 (0:2)
Kvalifikace na ME U21
LFF Stadionas, Vilnius, 14. 11. 2019

Za famózní výkony v dresu Liberce, kde Petar Musa hostuje ze Slavie, si mladý Chorvat vysloužil nominaci do reprezentace do 21 let a nechyběl hned v základní sestavě pro kvalifikační utkání proti Litvě. Na hřišti strávil 75 minut. Na gólovou listinu sice své jméno nedostal, ale to mu vadit nemuselo. O góly se postarali jiní hráči a on se tak mohl po zápase radovat z důležitých tří bodů do tabulky.

Chorvatsko U21 – Česká republika U21
ŠRC, Velika Gorica, 18. 11. 2019

Bez zraněného Jana Matouška, na kterého se nemohla opřít česká jednadvacítka, byl Petar Musa jediným slávistou v klíčovém kvalifikačním utkání. V základní sestavě stejně jako v minulém případě ani tentokrát nechyběl. Na hřišti strávil 83 minut, po zápase ale moc důvodu k radosti neměl. O výhře českého výběru rozhodl ve druhém poločase exslávista Pavel Bucha.

ÁZERBÁJDŽÁN U21

Farid Nabijev

Ázerbájdžán U21 – Lichtenštejnsko U21
Kapital Bank Arena, Sumgayit, 14. 11. 2019

Na levém křídle ázerbájdžánské jednadvacítky nechyběl od úvodu kvalifikačního utkání Farid Nabijev. Na hřišti strávil 82 minut. Společně se svými spoluhráči dokázal celkových 25 střel Ázerbájdžánu přetvořit proti outsideru skupiny v jeden jediný gól a musel se tak spokojit s nejtěsnější možnou výhrou.

SLOVENSKO U21

Martin Vantruba

Slovensko U21 – Bělorusko U21 3:0 (2:0)
Štadión pod Zoborom, Nitra, 14. 11. 2019

Mladý slovenský gólman, který ve své domovině ze Slavie hostuje v prvoligovém Pohronie, odehrál proti Bělorusku první poločas přípravného utkání. Branku stejně jako jeho brankářský kolega druhé půli neobdržel.

SLOVENSKO U19

Jakub Surovčík

Itálie U19 – Slovensko U19 3:0 (1:0)
Kvalifikace na ME U19
Giorgio Calbi Stadium, Cattolica, 19. 11. 2019

Na rozdíl od úvodních dvou zápasů kvalifikace, které skončily pro devatenáctku Slovenska vítězně, dostal v přímém souboji o průběžné první místo proti Itálii od úvodních minut šanci Jakub Surovčík. Stále sedmnáctiletý brankář ale nebude na utkání vzpomínat nejlépe. Itálie domácí utkání s přehledem zvládla a zvítězila 3:0. Pod druhou brankou domácích, která padla po centru Fagioliho, je navíc uveden jako střelec vlastního gólu právě Jakub Surovčík.

Detailní rozpis výkonů hráčů A-týmu najdete v magazínu Poločas pro domácí zápas s Interem.