Návrat Krále: Slavia hlásí posilu do defenzivy

Slavia vstupuje do nového roku s další zimní posilou. K týmu se připojí už na soustředění ve Španělsku Alex Král, který s klubem podepsal smlouvu do 30. června 2023.

Slavia představila další ze zimních posil Alexe Krále. Dvacetiletý stoper s týmem už ve čtvrtek odcestuje na kondiční soustředění do Španělska a součástí transferu je i hostování Jana Kuchty v Teplicích. „Pocity jsou rozhodně pozitivní. Je to další krok v mé kariéře a obrovsky se těším, až tu budu moct vyběhnout na stadion. Na druhou stranu je to také velký závazek – ukázat, že si mě Slavia nevybrala náhodou a potvrdit to,“ uvědomuje si Král. 

„Alex patří mezi nejtalentovanější hráče své kategorie. Občas se stane, že hráč odejde ze svého mateřského klubu a po určité době se vrací,“ komentuje příchod reprezentanta do 21 let sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Díky působení v Teplicích měl možnost ve svém mladém věku získat obrovské množství zkušeností na úrovni první ligy. Udělal velký posun v kariéře a věříme, že u nás v Edenu udělá ještě větší,“ doplnil člen představenstva.

Alex Král se navíc vrací do velmi známého prostředí, není to pro něj první angažmá v červenobílém. Za Slavii nastupoval už v mládežnických kategoriích a poslední dva roky pak sbíral první prvoligové zkušenosti v Teplicích. „Je pravda, že už při odchodu ze Slavie jsem přemýšlel o tom, že by bylo hezké se sem po čase vrátit. Teď tady stojím a určitě je to příjemný pocit,“ těší se na novou výzvu.

S příchodem mladého stopera do Edenu je spokojený i jeho agent Karol Kisel. „Jsme moc šťastní, že se přestup uskutečnil. Jednání Slavie bylo ze všech nejserióznější a nejkonkrétnější. Alexovi pomohlo samozřejmě i rozhodnutí přestoupit v minulosti do Teplic, vrací se jako hotový hráč. Po rozhovorech s trenérem Jindřichem Trpišovským a sportovním ředitelem Janem Nezmarem musím říct, že ta nabídka je velmi podobná nabídce Bordeaux, a to zejména co se týče samotného herního stylu. Alex se totiž hodí pro náročný herní styl, který Slavia praktikuje. Je postaven na rozehrávce zezadu, a jelikož je velmi rychlý, tak si myslím, že mu ten styl bude maximálně sedět,“ věří Karol Kisel z agentury K2K Sports Entertainment Group.

Talentovaný dvacetiletý obránce či defenzivní záložník Alex Král s fotbalem začal v Brně, kde hrál nejprve za Moravskou Slavii a později přestoupil do Zbrojovky Brno. Do Slavie přišel už ve třinácti letech a nastupoval za mládežnické týmy včetně juniorky. V únoru 2017 přestoupil do prvoligových Teplic, kde si v květnu téhož roku připsal ligový debut proti Hradci Králové.

V sezoně 2017/2018 začal pravidelně nastupovat v základní jedenáctce a postupně se vypracoval nejen v oporu Severočechů, ale také v jednoho z nejžádanějších mladých hráčů v české lize. Za Teplice celkem nastoupil k osmačtyřiceti soutěžním utkáním, ve kterých vsítil dva góly a připsal si pět asistencí. Alex Král také prošel řadou mládežnických reprezentací, v minulých letech hrával za týmy kategorie U17, U18, U19 a U20. Od roku 2017 pak pravidelně nastupuje za reprezentační výběr U21.

Fotogalerie

Aktuálně

Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem

před 2 dny
Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem Michalem Kolomazníkem.

Cenné vítězství na neoblíbené půdě, ví Jindřich Trpišovský

před 2 dny
Slávisté vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY vítězně, zlínský Fastav porazili těsně 1:0. „První kolo je vždy ošidné a není jednoduché začínat venku. Jsem rád, že jsme to zvládli. Stejně jako loni,” těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Na konci to bylo jenom o tom, jestli dáme gól, ví Hušbauer

před 2 dny
Josef Hušbauer jediným gólem zápasu rozhodl o výhře Slavie ve Zlíně. „Zlín začal velmi dobře. Druhá půle už byla z naší strany lepší," hodnotil utkání.

Další články