Nesmíme Spartě dát příležitost si myslet, že by nás mohla porazit

K pohárovému vítězství nad Spartou přispěl Lukáš Masopust nádhernou asistencí. „Viděl jsem, že mě obránce kříží, tak jsem míč zasekl a poslal na volného Kuchtiče," popsal důležitý moment.

Slavia vyhrála derby 3:0 a postoupila do finále MOL Cupu, jak utkání hodnotíte?
„Zvládli jsme to dobře, přečkali jsme těžší pasáž hry, kdy Sparta měla jednu nebo dvě šance. Vzápětí jsme udeřili a do té doby jsme utkání vcelku drželi a definitivně to zlomili třetím gólem.“

V poločase jste si v kabině říkali, že i přes vedení 2:0 nebyl výkon tak dobrý. Je i v tom síla Slavie, že dokážete být sebekritičtí a pojmenovávat problémy pravými jmény?
„Vypadávaly nám balony ve středu a neměli jsme druhé míče. Sparta nás dobře přečíslovala ve stranách, což pro nás bylo nepříjemné a vznikaly pak nebezpečné situace. O přestávce jsme si ale vše řekli, polepšili jsme se a pak jsme to mohli v klidu dohrát.“

Při třetím gólu jste předvedl akci zápasu, kdy jste obešel dva hráče a přihrával Honzovi Kuchtovi před prázdnou bránu. Jak jste to viděl?
„Při běhu jsem viděl, že mě jeden z obránců Sparty kříží, tak jsem si ho zasekl. Pak ani nevím, jestli jsem dělal další kličku, viděl jsem ale volného Kuchtiče před prázdnou bránou, tak jsem mu to jen předložil. Jsem za jeho gól rád.“

Chutná taková asistence ještě o něco více než gól?
„Jednoznačně.“

Série v derby bez porážky trvá už 14 utkání v řadě, každopádně asi cítíte, že je třeba nepolevovat…
„Přesně tak, takové zápasy se musí zvládat stále. Spartě nesmíme dát příležitost si myslet, že by nás mohli porazit.“

Fotogalerie

Aktuálně

Informace pro fanoušky na DERBY

včera
Blíží se jubilejní 300. derby! Zápas se hraje v neděli 3. října v Generali Česká pojišťovna Areně a informace včetně té o vstupenkách si přečtěte v článku.

Hráči na hostování: Júsuf se v Liberci uvedl gólem a asistencí

včera
Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Vstupenky na zápas s Hradcem Králové ve volném prodeji

včera
V 9. kole čeká Slavii domácí zápas s nováčkem soutěže z Hradce Králové. Zápas se hraje 26. září od 19:00 a vstupenky jsou ve volném prodeji v cenové kategorii Z1.

Další články