Nicolae Stanciu Přihraj:Králem asistencí

Nicolae Stanciu se stal Přihraj:Králem asistencí za 16. až 20. kolo FORTUNA:LIGY.

Čtvrtým letošním Přihraj:Králem asistencí za své výkony mezi 16. a 20. kolem FORTUNA:LIGY se stal sešívaný záložník Nicolae Stanciu. V uplynulých pěti kolech vyprodukoval celkově 3 asistence. V 18. kole před naplněným Edenem posadil míč z přímého volného kopu přesně na hlavu Laca Takácse, který se mohl radovat ze svého prvního gólu v sešívaném dresu. O pět dní později, na půdě Liberce v rámci 19. kola si připsal asistence dokonce hned dvě. V prvním případě našel z pravé strany přesně centrem Milana Škodu, který otevřel skóre, a v tom druhém po brilantní kombinaci uvolnil do gólové šance Petra Ševčíka, který uzavíral na konečných 3:0. 

Stejný počet asistencí si však připsal v daném úseku ligy i Malinský z Liberce a Mršič z Českých Budějovic. To, co převážilo misku vah na stranu slávisty, byly jiné ukazatele a v těch svou konkurenci Nicolae Stanciu s přehledem převálcoval. Kromě zmíněných asistencí vytvořil 12 přihrávek do gólových šancí, 9 předfinálních přihrávek a 21 přihrávek směřujících do pokutového území soupeře. 

V prvních pěti jarních kolech tak vyběhne Nicolae Stanciu na trávník se speciálně upraveným drese se zlatým číslem a označením Přihraj:Krále asistencí na rukávu. Nutno také podotknout, že už se jedná o druhé vítězství slávistické sedmičky v této soutěži. Ještě v barvách našeho rivala na začátku loňské sezony se stal vůbec prvním hráčem, který tuto soutěž opanoval.

Aktuálně

Hráči na hostování: Baluta s Hromadou slaví další výhru

včera
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Výstava fotbalových kreseb v muzeu Slavie

před 2 dny
Ještě do neděle 1. března bude v prostorách slávistického muzea probíhat výstava fotbalových kreseb a karikatur známého kreslíře Milana Kounovského.

Doba hájení mi skončila

před 2 dny
Proti Bohemians se z křídla posunul na post defenzivního záložníka, nových výzev se ale nebojí. „Doba hájení už je za mnou, jsem tu půl roku a měl bych ukázat, proč ve Slavii jsem!“ hlásí Lukáš Provod.

Další články