Nový sportovní úsek odvolal hlavního trenéra

PRAHA/EDEN – SK Slavia Praha má nové složení sportovního úseku. Sportovního ředitele Karola Kisela doplnil Igor Kornějev, který bude v klubu působit jako poradce sportovního úseku. Ve Slavii končí hlavní trenér Miroslav Koubek a stávající realizační tým. O jejich odvolání rozhodl nový sportovní úsek spolu s vedením klubu. Novým trenérem A-týmu bude nizozemský kouč Alex Pastoor.
„Trenérovi Koubkovi děkujeme za odvedenou práci pro Slavii, kterou vykonával s velkou mírou profesionality a nasazením. Mužstvo převzal ve velice těžké době, během svého působení odvedl obrovský kus práce. Poděkování samozřejmě patří také celému realizačnímu týmu,“ uvedl předseda představenstva klubu Adam Řebíček.

Nové složení realizačního týmu bude oznámeno zítra, kdy nový trenér Alex Pastoor povede první trénink A-týmu. „Šlo o společné rozhodnutí nového sportovního úseku a vedení. Chceme změnit sportovní směřování klubu, jeho celkový projev a způsob myšlení,“ vysvětlil sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

Slavia má tak od pondělí nové sportovní vedení. Vedle stávajícího sportovního ředitele Karola Kisela v něm bude poradce pro sportovní úsek Igor Kornějev a hlavní trenér A-týmu Alex Pastoor.

Igor Kornějev je bývalý záložník a ruský reprezentant, který působil jako hráč v CSKA Moskva, Espanyolu Barcelona, FC Barcelona, Heerenveenu, Feyenordu Rotterdam a Bredě. V poslední době vykonával funkci sportovního ředitele Zenitu Petrohrad.

Alex Pastoor se narodil 26. října 1966 v Amsterdamu. Jako záložník prožil většinu sportovní kariéry v FC Volendam, dále hrál za SC Heerenveen, belgický KRC Harelbeke a rakouskou Austrii Lustenaou. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2001.

Trenérskou kariéru začal Alex Pastoor jako mládežnický trenér v AZ Alkmaar, kde působil do roku 2005. V sezoně 2005/2006 vedl rezervní tým tureckého Fenerbahçe Istanbul. Mezi roky 2006 a 2008 pracoval jako asistent hlavního trenéra SC Heerenveen Gerthana Verbeeka. V sezoně 2008/2009 byl jmenován mládežnickým trenérem Feyenoordu Rotterdam

V létě 2009 se Alex Pastoor stal hlavním trenérem SBV Excelsior, se kterým se překvapivě probojoval do nejvyšší holandské soutěže. Po úspěšném působení v Excelsioru vedl dva roky Nijmegen, kde mezi jeho svěřence patřil také bývalý slávistický obránce Pavel Čmovš.

Aktuálně

ČTĚTE: Informace pro fanoušky do Dortmundu

dnes
Šestý zápas ve skupině F Ligy mistrů odehraje Slavia dnes v Dortmundu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Chceme hrát jako vždy, říká trenér

včera
Sešívané v úterý večer čeká závěrečný zápas základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Dortmundu. „Ohledně rychlostní vybavenosti to bude nejtěžší utkání," ví Jindřich Trpišovský.

Přijeli jsme budovat jméno Slavie, říká Tomáš Souček

včera
Ve úterý uzavře Slavia na půdě Dortmundu své působení v Lize mistrů: „Samozřejmě chceme bodovat," říká Tomáš Souček.

Další články