O Ligu mistrů s Midtjyllandem, nebo Young Boys

Slavia se v play off Ligy mistrů střetne s jedním z dvojice FC Midtjylland - Young Boys Bern. První zápas odehrajeme doma 22. září, odvetu pak 30. září.

Úterní los play off Ligy mistrů v Nyonu přisoudil Slavii do posledního předkola Ligy mistrů zřejmě nejsilnější možnou dvojici. Náš soupeř vzejde ze zápasu 3. předkola mezi dánským mistrem FC Midtjylland a vítězem posledního ročníku švýcarské ligy Young Boys Bern. Třetí předkolo se hraje na jeden zápas 16. září od 19:30 hodin a domácím klubem bude dánský mistr.

První zápas play-off Ligy mistrů odehrajeme doma v Edenu 22. září od 21:00. Odveta je naplánovaná na půdě soupeře na 30. září rovněž od 21:00.

FC Midtjylland

Dánský klub FC Midtjylland z města Herning, které se nachází ve stejnojmenném regionu Midtjylland (česky centrální Jutsko) je čerstvým mistrem dánské ligy, kterou zvládl opanovat za svoji nedlouhou historii celkově třikrát. Klub založený teprve roku 1999 se jako mistr ligy kvalifikoval do druhého předkola UEFA Champions League, kde si v jednozápasovém souboji dokázal poradit na hřišti bulharského Razgradu, proti kterému zvítězil nejtěsnějším možným výsledkem 1:0.

BSC Young Boys

Klub z hlavního švýcarského města Bernu je rovněž čerstvým mistrem své domácí soutěže, celkově už počtrnácté. Young Boys za loňské úspěchy vděčí především gólové potenci kamerunského útočníka Nsameho, který stihl v lize nasázet neuvěřitelných 32 gólů. Jako mistr Swiss Super League se rovněž jako Midtjylland kvalifikoval do druhého předkola UEFA Champions League, kde si v domácím prostředí poradil vítězstvím 3:1 proti Klaksviku z Faerských ostrovů.

Aktuálně

Oslavy 28. října v historii: Prestižní mezinárodní zápasy

dnes
Den po oslavách 28. října nastoupí Slavia v duelu Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Dříve nic neobvyklého. Tradici mezinárodních zápasů při příležitosti státního svátku zavedl příznivec Slavie Edvard Beneš.

Každý bod teď bude velice důležitý

včera
Ve čtvrtek sešívané v Edenu čeká druhý zápas Evropské ligy proti Leverkusenu. „Přípravě jsme věnovali hodně času. Doufám, že se to v zápase projeví,“ říká Jindřich Trpišovský.

Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

včera
Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Další články