O kondici se bude starat Daniel Hejret, Radek Černý zůstává ve Slavii

PRAHA - Realizační tým Slavia má další dva členy. O kondici týmu se bude starat Daniel Hejret, pozorovatelem nejen soupeřů a analytikem bude Miroslav Jirkal. Zároveň v klubu zůstává i Radek Černý, a to v roli trenéra brankářů dorosteneckých kategorií.
Kondiční trenér Daniel Hejret se narodil 4. března 1962. S Miroslavem Beránkem spolupracoval u kazašského národního mužstva. Odborník na kondici a zdravou stravu se věnuje přípravě vrcholových sportovců nejen ve fotbale, ale také v boxu, thai boxu, florbalu, hokeji či tenise. Ve Slavii působil například v roce 2010 jako kondiční trenér u staršího dorostu.

Miroslav Jirkal se narodil 19. listopadu 1955. Jako ligový brankář nastupoval v dresu Českých Budějovic, kde následně působil i jako asistent trenéra. Jako člen realizačního týmu působil například v Brně, Slavii nebo v čínském klubu Jiangsu Sainty, kde dělal nejen asistenta u A týmu, ale i trenéra rezervy. Jeho hlavním úkolem bylo nejčastěji sledování soupeřů a rozbor jejich hry, roli pozorovatele zastával dlouho i v českém národním týmu.

Radek Černý bude pokračovat ve Slavii. Už ne sice v hráčské roli, ale jako trenér se bude starat o dorostenecké gólmany. „S Karolem Kiselem jsme mluvili o nějaké spolupráci delší dobu. Víceméně jsme byli v jednání, finálně jsme se dohodli ve středu,“ prozradil odchovanec Slavie Radek Černý.

„Měl bych být u dorostů s tím, že jsem se bavili s Oldou Pařízkem, že bychom spolu rádi spolupracovali i u žáků tak, že bychom se u jednotlivých týmů protočili a vzájemně měli na brankáře jiný pohled,“ vysvětluje někdejší gólman Slavie.

Bude ještě někde Radek Černý chytat v brance aktivně? „V tuhle chvíli asi ne. Tím, že nastoupím do této funkce ve Slavii, si to nedokážu představit,“ zakončil Černý.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

včera
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články