Odveta bude životní zápas, chceme to urvat

Slavia v utkání s Leicesterem remizovala 0:0. ​„Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale po vyrovnaném průběhu je výsledek spravedlivý,“ říká obránce David Zima.

Na úvod vyřazovací části Evropské ligy bezbranková remíza. Bral byste před zápasem bod?
„Je to těžké říct, samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale po tom vyrovnaném průběhu, kdy jsme my i oni měli šance, je remíza spravedlivá. Nicméně převládá zklamání, protože ve druhém poločase jsme měli tlak, ze kterého se dal vytěžit vítězný gól.“

Kdy jste se dozvěděl, že budete v základní sestavě vy a nikoliv Simon Deli?
„Dozvěděl jsem se to dva dny zpátky. Hodně dlouho se nad tím uvažovalo, ale já si s tím nedělal hlavu, soustředil jsem se na sebe. Záleží to na trenérovi, jak to postaví. Já jsem rád, že mi dal důvěru.“

Kdo z kádru soupeře byl pro vás jako obránce nejnebezpečnější?
„Musím říct, že to byl určitě Barnes. Ale samozřejmě Jamie Vardy byl taky velice nepříjemný, jeho herní styl je odlišný od ostatních útočníků. Pořád čeká na chybu soupeře, na nějaký okamžik, což je hodně nepříjemné. Musíte být pořád koncentrovaní, pořád ho hlídat, protože během jednoho malého okamžiku může skórovat."

Vardy po hodině hry střídal, ulevilo se vám?
„Máte pravdu. S Kudym jsme si říkali, že když odešel ze hřiště a přišel Iheanacho, který měl trošku jiný herní styl a my už měli jeho hru načtenou, tak se nám na něj hrálo lépe než na Vardyho."

Jak se těšíte na odvetu?
„Těšíme se moc a doufám, že to tam urveme. Samozřejmě to bude těžký a prestižní zápas, pro nás to bude životní utkání. Takže doufám, že to urveme a strašně moc se na to těším.“

Aktuálně

Rangers FC: Ze dna k titulu po deseti letech

včera
Slávisté ve čtvrtek vyzvou skotské Rangers, kteří o víkendu oslavili první titul po deseti letech. Celek z Glasgow má jednu z nejbohatších historií ve světovém fotbale.

Výhra se štěstím, z převahy jsme měli vytěžit víc

před 2 dny
Jindřich Trpišovský po vybojovaném vítězství nad Baníkem Ostrava hledal příčiny nervózní druhé půle a ocenil výkon nově složené stoperské dvojice i Lukáše Masopusta.

Tři body jsou naše, druhá půle je velkou výstrahou

před 2 dny
Jan Bořil dovedl svůj tým proti Baníku Ostrava k výhře. Po závěrečném hvizdu ale úsměvy nerozdával. „Ve druhé půli jsme nehráli týmově. Museli jsme si to v kabině vyříkat,“ přiblížil chvilky po zápase kapitán sešívaných.

Další články