Ohlasy po čtvrtfinále LM: Můžeme se jen poučit, ví kapitánka

LYON - Ani trenér Anton Mišovec, ani Blanka Pěničková neměli z konečného výsledku radost. Kapitánka sešívaných ale věří, že ještě zvládnou Francouzky trochu potrápit. „Z tohoto zápasu se můžeme jen poučit. Uvidíme, zda se zvládneme připravit lépe,“ hledí k domácí odvetě.
Trenér Anton Mišovec uznal kvalitu domácích, mrzel ho ale konečný výsledek. „Dnes mi fotbal ukázal odvrácenou stranu a jsem hodně zklamaný, protože jsme dostali hodně branek. Myslím, že jsme do zápasu mohli vstoupit jinak, protože tam Petra Divišová měla dvě nadějné šance. Je ale vidět, že je Lyon složený z výběru reprezentací a myslím, že dojde v Lize mistryň hodně daleko. Je to nejlepší francouzský tým, v sezoně dostaly zatím jen dvě branky a daly jich přes devadesát. Když rozjel Lyon své strojové kombinace, nevěděli jsme, jak bránit. Jen jsem nečekal, že zápas skončí takovým brankovým rozdílem,“ dodal po utkání.

Souboj Slavie a Lyonu sledovalo téměř dvanáct tisíc diváků. Kapitánku Blanku Pěničkovou by ale atmosféra těšila víc, pokud by byl výsledek milosrdnější. „Setkaly jsme se s nejlepším týmem Evropy a ukázal se rozdíl mezi profesionálním a amatérským fotbalem. Byla tady skvělá atmosféra, je to asi největší návštěva, před jakou jsem kdy hrála. Kdybychom odcházely s lepším výsledkem, užila bych si to víc,“ hodnotila Pěničková.

Slavii dorazila do Francie podpořit i třicítka sešívaných příznivců. „Jsem ráda, že přijeli i naši fanoušci. Chtěli jsme jim poděkovat, ale jejich sektor byl bohužel tak nahoře pod střechou, že jsme si děkovačku příliš neužili. Patří jim ale určitě velký dík, že dorazili,“ vzkazuje kapitánka žen.

A jak to bude probíhat za týden? „Máme v plánu je porazit,“ směje se kapitánka. „Bylo to pro nás něco nového, z tohoto zápasu se můžeme jen poučit. Uvidíme, zda se zvládneme připravit lépe,“ hledí Blanka Pěničková k odvetnému duelu v Edenu.

Aktuálně

Slavia se od 15:00 v derby loučí se sezonou

dnes
Od 15:00 přivítáme v posledním zápase letošní FORTUNA:LIGY Spartu. Po derby 293. převezmou slávisté titul pro mistra ligy.

Tečku za skvělou sezonou udělá derby

včera
V posledním zápase premiérového ligového ročníku s nadstavbou se mistr ligy a vítěz poháru Slavia utká s celkem z Letné, který skončí na třetí příčce.

V poháru slávistky nevyhrály

včera
Fotbalistky Slavie ve finále poháru podlehly Spartě po penaltách 1:2.

Další články