Ohlasy po čtvrtfinále LM: Můžeme se jen poučit, ví kapitánka

LYON - Ani trenér Anton Mišovec, ani Blanka Pěničková neměli z konečného výsledku radost. Kapitánka sešívaných ale věří, že ještě zvládnou Francouzky trochu potrápit. „Z tohoto zápasu se můžeme jen poučit. Uvidíme, zda se zvládneme připravit lépe,“ hledí k domácí odvetě.
Trenér Anton Mišovec uznal kvalitu domácích, mrzel ho ale konečný výsledek. „Dnes mi fotbal ukázal odvrácenou stranu a jsem hodně zklamaný, protože jsme dostali hodně branek. Myslím, že jsme do zápasu mohli vstoupit jinak, protože tam Petra Divišová měla dvě nadějné šance. Je ale vidět, že je Lyon složený z výběru reprezentací a myslím, že dojde v Lize mistryň hodně daleko. Je to nejlepší francouzský tým, v sezoně dostaly zatím jen dvě branky a daly jich přes devadesát. Když rozjel Lyon své strojové kombinace, nevěděli jsme, jak bránit. Jen jsem nečekal, že zápas skončí takovým brankovým rozdílem,“ dodal po utkání.

Souboj Slavie a Lyonu sledovalo téměř dvanáct tisíc diváků. Kapitánku Blanku Pěničkovou by ale atmosféra těšila víc, pokud by byl výsledek milosrdnější. „Setkaly jsme se s nejlepším týmem Evropy a ukázal se rozdíl mezi profesionálním a amatérským fotbalem. Byla tady skvělá atmosféra, je to asi největší návštěva, před jakou jsem kdy hrála. Kdybychom odcházely s lepším výsledkem, užila bych si to víc,“ hodnotila Pěničková.

Slavii dorazila do Francie podpořit i třicítka sešívaných příznivců. „Jsem ráda, že přijeli i naši fanoušci. Chtěli jsme jim poděkovat, ale jejich sektor byl bohužel tak nahoře pod střechou, že jsme si děkovačku příliš neužili. Patří jim ale určitě velký dík, že dorazili,“ vzkazuje kapitánka žen.

A jak to bude probíhat za týden? „Máme v plánu je porazit,“ směje se kapitánka. „Bylo to pro nás něco nového, z tohoto zápasu se můžeme jen poučit. Uvidíme, zda se zvládneme připravit lépe,“ hledí Blanka Pěničková k odvetnému duelu v Edenu.

Aktuálně

Nová role Blanky Pěničkové

dnes
Blanka Pěničková, jednoznačně legenda současného ženského fotbalu v České republice. Dlouholetá kapitánka Slavie a několikanásobná reprezentantka letos v létě v tichosti ukončila hráčskou kariéru a vrhla se do nové výzvy v podobě trenérství. Jak se v nové pozici cítí a na jaké okamžiky nikdy nezapomene? 

Spolu jsme silnější

dnes
Jednoznačným přáním SK Slavia Praha je dělat fotbal pro fanoušky. Jsme přesvědčeni o tom, že při racionálním ohlédnutí za posledními roky si tohle musí přiznat každý soudný fanoušek našeho klubu. Kampaň „Spolu jsme silnější“ nebyla jen marketingovým trikem, ale filosofií vztahů klubu k fanouškům.

Každý chce dokázat, že patří do základu

dnes
Druhým gólem do sítě Bohemians přispěl Michal Frydrych k vysoké výhře 4:0 a ošperkoval tak svůj 200. ligový start v kariéře. „Předvedli jsme dobrý výkon," těšilo obránce sešívaných.

Další články