Osmifinále Ligy mistryň s Arsenalem

Fotbalistky Slavie si v osmifinále Ligy mistryň zahrají s anglickým Arsenalem. Slávistky začnou dvojzápas 16. nebo 17. října na domácím hřišti v Edenu, odveta v Londýně bude na programu 30. nebo 31. října.

Slávistky postoupily do osmifinále poté, co hladce vyřadily v 1. kole skotský Hibernian. Venku zvítězily 4:1 a v domácí odvetě dokonce 5:1. 

Slavia v minulé sezoně došla podruhé za sebou a celkově potřetí do čtvrtfinále Ligy mistryň. Slávistky byly vzhledem k šestému nejvyššímu koeficientu z 16 týmů při losu v koši se silnějšími, nasazenými týmy. Hráčky Arsenalu jsou úřadujícími anglickými mistryněmi a v současnosti vedou ligovou tabulku. V Lize mistryň ale letos hrají poprvé od roku 2014, proto figurovaly mezi nenasazenými týmy. Slavia byla z nasazených týmů vylosována jako předposlední a původně k ní bylo přiřazeno Atlético. V obou losovacích koších ale poté zůstaly už jen dva anglické týmy, a protože žádný z klubů nesměl narazit na celek ze své vlastní asociace, dvojice Slavia - Atlético musela být rozdělena, ke Slavii byl dolosován nenasazený tým - Arsenal a k Atlétiku tým nasazený - Manchester City.

„Myslím si, že zápasy s takovým soupeřem jako je arsenal nebudou vůbec lehké. doufám, že zvučné jméno soupeře přiláká hodně lidí na domácí zápas v Edenu a vytvoří vítěznou atmosféru. Věřím, že se na oba zápasy připravíme po všech stránkách a zvládneme je pro postup do dalšího fáze ligy mistryň uděláme vše co bude v našich silách, komentuje los brankářka Lukášová.“

Aktuálně

Od 14:00 UEFA Youth League s Barcelonou

dnes
Už od 14:00 čeká sešívané třetí skupinové utkání UEFA Youth League. Na Xaverově tentokrát sešívaní přivítají slavnou Barcelonu.

Vracíme se ke kořenům Slavie, říká Jaroslav Tvrdík

včera
Slavia v předvečer zápasu s Barcelonou odhalila repliku Středoevropského poháru. „Je pro nás obrovskou ctí, že se vracíme k naší historii a můžeme zde sehrát takový zápas," říká předseda představenstva Slavie.

Informace pro fanoušky k zápasu s Barcelonou

včera
Ve středu 23. října čeká hráče i fanoušky Slavie opravdový fotbalový svátek. Do Edenu přijede FC Barcelona. Utkání s katalánským velkoklubem začíná ve 21 hodin.

Další články