Osmifinále Ligy mistryň s Arsenalem

Fotbalistky Slavie si v osmifinále Ligy mistryň zahrají s anglickým Arsenalem. Slávistky začnou dvojzápas 16. nebo 17. října na domácím hřišti v Edenu, odveta v Londýně bude na programu 30. nebo 31. října.

Slávistky postoupily do osmifinále poté, co hladce vyřadily v 1. kole skotský Hibernian. Venku zvítězily 4:1 a v domácí odvetě dokonce 5:1. 

Slavia v minulé sezoně došla podruhé za sebou a celkově potřetí do čtvrtfinále Ligy mistryň. Slávistky byly vzhledem k šestému nejvyššímu koeficientu z 16 týmů při losu v koši se silnějšími, nasazenými týmy. Hráčky Arsenalu jsou úřadujícími anglickými mistryněmi a v současnosti vedou ligovou tabulku. V Lize mistryň ale letos hrají poprvé od roku 2014, proto figurovaly mezi nenasazenými týmy. Slavia byla z nasazených týmů vylosována jako předposlední a původně k ní bylo přiřazeno Atlético. V obou losovacích koších ale poté zůstaly už jen dva anglické týmy, a protože žádný z klubů nesměl narazit na celek ze své vlastní asociace, dvojice Slavia - Atlético musela být rozdělena, ke Slavii byl dolosován nenasazený tým - Arsenal a k Atlétiku tým nasazený - Manchester City.

„Myslím si, že zápasy s takovým soupeřem jako je arsenal nebudou vůbec lehké. doufám, že zvučné jméno soupeře přiláká hodně lidí na domácí zápas v Edenu a vytvoří vítěznou atmosféru. Věřím, že se na oba zápasy připravíme po všech stránkách a zvládneme je pro postup do dalšího fáze ligy mistryň uděláme vše co bude v našich silách, komentuje los brankářka Lukášová.“

Aktuálně

Na podporu Radima Nováka vybrali fanoušci 20 tisíc

dnes
Diváci středečního přátelského zápasu Slavie proti Ústí nad Labem vybrali skvělých dvacet tisíc korun na podporu vážně nemocného Radima Nováka.

Autogramiáda přilákala stovky fanoušků

dnes
Přátelská atmosféra, stovky natěšených fanoušků Slavie a kompletní A-tým. Takové bylo čtvrteční odpoledne ve Slavia Museum.

V sobotu od 13:30 proti Českým Budějovicím

dnes
Druhé přípravné utkání letošní zimy čeká Slavii v sobotu od 13:30. Na Strahově se střetne s Českými Budějovicemi.

Další články