POSILA: Tomáš Holeš

Se sešívanými zahájí letní přípravu i Tomáš Holeš, který do Slavie přestupuje z Jablonce.

„Moc jsem se sem těšil. Když jsem se dozvěděl, že má o mě Slavia zájem, tak jsem měl velkou radost. To, co Slavia předvádí v posledních letech doma i v Evropě, je obdivuhodné. Rád bych byl plnohodnotnou součástí týmu a moc se na to těším,“ vyhlíží sešívanou budoucnost Tomáš Holeš, který ve Slavii podepsal kontrakt platný do června roku 2023.

„Chtěli jsme posílit konkurenci na některých postech. Nároky na naše křídelní hráče jsou enormní a kvůli tomu je zde právě Tomáš Holeš," komentoval příchod šikovného krajního obránce sportovní ředitel Jan Nezmar.

Rodák z Nového města na Moravě podnikl první fotbalové kroky v nedaleké Poličce, odkud se v dorosteneckém věku přesunul do Hradce Králové. Do prvního týmu se prosadil v ročníku 2011/12 a v následující sezoně už patřil mezi stálé opory základní sestavy, když si připsal 24 startů a svůj první ligový gól. Ani Tomášovy výkony však nezachránily Hradec před sestupem a další sezonu tak musel strávit se svým týmem ve Fotbalové národní lize. Do nejvyšší české soutěže se probojoval hned další rok zpět, ale sezonu 2016/17 opět ukončili fotbalisté Hradce na sestupových příčkách. Tomáš Holeš už ale první ligu neopustil.

Svými výkony na pravém kraji obrany si vysloužil přestup do Jablonce, kde hned ve své premiérové sezoně v novém působišti pomohl týmu ke skvělému třetímu místu v lize a finálové účasti v MOL Cupu, kde jablonečtí nestačili na sešívané. I v právě ukončené sezoně patřil Tomáš Holeš mezi hlavní opory Severočechů. Do všech zápasů Evropské ligy naskočil v základní sestavě a výbornými výkony pomohl svému týmu ke čtvrté příčce v ligové tabulce. Fanouškům Slavie se do paměti jistě vryla Tomášova nechytatelná pumelice z posledního vzájemného zápasu.

V pouhých 26 letech má Tomáš Holeš za sebou 192 soutěžních zápasů, ve kterých se mu podařilo vstřelit 12 gólů a na stejný počet branek nahrát. To, že se jedná o obránce, který se až nezvykle rád zapojí do útočné akce svého týmu, dokazuje i fakt, že byl v uplynulé sezoně nejproduktivnějším obráncem ligy. Dalších 10 utkání si Tomáš Holeš připsal za českou reprezentaci do 21 let.

Fotogalerie

Aktuálně

Michael Ngadeu přestupuje do Gentu

včera
Obránce sešívaných Michael Ngadeu opouští po třech letech Slavii. V pátek byly doladěny všechny formality a osmadvacetiletý reprezentant Kamerunu přestoupil do belgického Gentu, který aktivoval jeho výstupní klauzuli.

Hráči na hostování: Dva góly Matouška i Alvirův debut

před 3 dny
O uplynulém víkendu nastoupili k soutěžnímu utkání čtyři kmenoví fotbalisté Slavie, kteří hostují v jiných ligových klubech. Jak se jim dařilo se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Probíhá volný prodej permanentek na sezonu 2019/2020

před 3 dny
Neváhejte a pořiďte si permanentní vstupenku na novou sezonu, právě teď probíhá volný prodej. V článku najdete informace k nákupu.

Další články