PŘEDSTAVENÍ: Pětice mládežníků v přípravě s A-týmem

S A-týmem odcestovala na soustředění do Marbelly také pětice hráčů, kteří v podzimní části sezony působili v mládežnických výběrech Slavie.

Jakub Křišťan, střední záložník (1. 7. 2002)

Sedmnáctiletý střední záložník je hráčem Slavie už od náboru. Prošel všemi mládežnickými výběry Slavie a na podzim byl kapitánem dorostu U19. Dva starty si připsal za B-tým. V podzimní části také nastoupil do všech šesti zápasu UEFA Youth League. Je pravidelným reprezentantem v mládeži Česka. Za A-tým zasáhl do přípravného duelu proti Chrudimi (5:3).

Daniel Langhamer, střední záložník (20. 3. 2003)

Svou kariéru začal mladý střední záložník v celku Sokol Lešany, v osmi letech pak zamířil do Slavie. V podzimní části sezony nastupoval jak za tým U19, tak za U17. Zasáhl také do dvou zápasů UEFA Youth League. Patří ke stálým reprezentantům Česka, v jehož dresu má přes 20 startů.

Joao Felipe, krajní záložník (24. 6. 2001)

Brazilské křídlo na sebe upozornilo skvělými výkony v tradičním letním turnaji CEE Cup, v září roku 2019 pak zamířil Felipe do Slavie z brazilského celku Palmeiras. Skvělými výkony se prezentoval v mládežnické Lize mistrů, kde se prosadil hned čtyřikrát, hattrickem se blýskl v duelu proti Interu Milan. Svého premiérového gólu se dočkal také v A-týmu, v poháru se prosadil proti Vyšehradu. V podzimní části nastupoval hlavně za B-tým.

Jan Sirotník, brankář (16. 4. 2002)

První fotbalové kroky absolvoval v Králově Dvoře, kde s fotbalem začal v šesti letech, o rok později už mladý brankář zamířil do Slavie. V loňské sezoně se s týmem U19 stal vítězem dorostenecké ligy, v podzimní části pak nastupoval hlavně za B-tým. Na svém kontě má také čtyři starty za mládežnické celky České republiky.

Daniel Kosek, krajní obránce (19. 5. 2001)

Rodák z Pardubic začínal na východě Čech s fotbalem v sedmi letech. V Pardubicích nastupoval za mládežnické celky, v patnácti letech pak zamířil do Slavie, se kterým vyhrál jak dorosteneckou ligu U17, tak o rok později U19. Na podzim hrál za B-tým, šestkrát nastoupil v UEFA Youth League a trefil se do sítě Barcelony. Svůj první start za A-tým si odbyl v MOL Cupu, kdy odehrál celé utkání proti Vyšehradu a nahrál na jeden gól. Pravidelně nastupuje také za mládež Česka.

Aktuálně

Hráči na hostování: Baluta s Hromadou slaví další výhru

včera
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Výstava fotbalových kreseb v muzeu Slavie

před 2 dny
Ještě do neděle 1. března bude v prostorách slávistického muzea probíhat výstava fotbalových kreseb a karikatur známého kreslíře Milana Kounovského.

Doba hájení mi skončila

před 2 dny
Proti Bohemians se z křídla posunul na post defenzivního záložníka, nových výzev se ale nebojí. „Doba hájení už je za mnou, jsem tu půl roku a měl bych ukázat, proč ve Slavii jsem!“ hlásí Lukáš Provod.

Další články