Početné zastoupení v reprezentacích

32 - tolik hráčů vyslala Slavia na reprezentační srazy. V přehledu níže najdete, kdo vše nastoupí v dresech národních celků.

Česko

A-tým
Osm hráčů má Slavia v českém národním A-týmu. Do nominace se dostali Ondřej Kolář, Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Jaromír Zmrhal, Tomáš Souček, Alex Král, Lukáš Masopust a Milan Škoda. V pátek 22. 3. hraje Česko od 20:45 ve Wembley proti Anglii, v úterý 26. 3. od 20:45 pak v Sinobo Stadium proti Brazílii.

U21
Lvíčata čekají přípravné duely s Islandem a Mexikem. V nominaci na tyto dvě utkání jsou Jan Matoušek a Matěj Chaluš. Věkově do této kategorie patří také Alex Král, toho si ale do výběru áčka vybral trenér Jaroslav Šilhavý.

U19
Reprezentační celek U19 odehraje závěrečnou část kvalifikace na ME U19. Nominováni byli Michael Hönig a David Macháček. Mezi náhradníky je pak Matěj Valenta.

U18
Výběr do 18 let odehraje turnaj ve Spojených arabských emirátech. K utkáním s Belgií, Anglií a Japonskem jsou v nominaci Jakub Markovič, Tomáš Vlček, Tomáš Vincour, Daniel Kosek, Lukáš Červ, Matěj Vít a Jakub Zeronik. Mezi náhradníky jsou pak Michal Kubáň, David Eichler a Adam Vlasák.

U17
Poslední část kvalifikace čeká také Česko U17. V Nizozemsku se o postup utkají s domácím celkem, dalšími soupeři budou Izrael a Severní Irsko. Sešívaní vyšlou do kvalifikace Františka Matyse, Štěpána Starého, Lukáše Hroníka, Tomáše Hájka a Adama Toulu. Jan Sirotník, Martin Douděra, David Štětka a Jakub Kopáček jsou mezi náhradníky.

Slovensko

A-tým
Miroslava Stocha čekají se Slovenskem první dva duely v boji o postup na ME 2020. Kvalifikaci zahájí ve čtvrtek 21. 3. domácím zápasem s Maďarskem, druhý duel pak hraje náš východní soused 24. 3. ve Walesu.

U21
Řecko a Norsko – to jsou soupeři slovenského národního týmu do 21 let v následujících dvou týdnech. Ve výběru Adriana Guly je Martin Vantruba.

U17
Také slovenská sedmnáctka bude v závěrečná části kvalifikace bojovat o postup na ME U17. Slovensko se utká se Srbskem, Švédskem a Francií. V nominaci je brankář Jakub Surovčík.

Kamerun

A-tým
Africký celek čeká poslední zápas kvalifikace na Pohár afrických národů. Kamerun se utká s Komory, nicméně výběr, v jehož nominaci nechybí Michael Ngadeu, už má postup na závěrečný šampionát jistý.

Pobřeží Slonoviny

A-tým
Ve stejné situaci jako Kamerun je i Pobřeží Slonoviny. Také tým Simona Deliho je před posledním zápasem jistým účastníkem Poháru africký národů. Kvalifikaci uzavřou „sloni“ zápasem s Rwandou.

Makedonie

U21
Tři utkání má v plánu výběr Makedonie do 21 let, za který nastoupí také Kristijan Trapanovski. Soupeřem Makedonie bude Ukrajina, Lotyšsko a Estonsko.

Ázerbájdžán

U21
Nejlepší střelec české skupiny základní části Juniorské ligy Farid Nabiyev byl nominován na přípravný kemp U21 v Baku.

Rakousko

U20
Jonase Auera čeká s Rakouskem U20 přípravné utkání proti Norsku.

Aktuálně

Kluci ukázali, že jsou velký tým

včera
Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímal utkání i na některé chyby velmi pozitivně. „Výkon nebyl bezchybný, ale i přes to dokážu tvrdit, že byl skvělý,“ hodnotil po zápase.

Po herní stránce to bylo výborné, říká Souček

včera
Skvělým výkonem podpořeným dvěma vstřelenými góly pomohl Slavii k vítězství v 292. derby a postupu do finále poháru záložník Tomáš Souček. „Máme těžký program, vítězství nám ale nalije krev do žil," těší sešívanou dvaadvacítku.

Zaslouženě jsme vyhráli, těší Lukáše Masopusta

včera
Třetím gólem završil Lukáš Masopust jednoznačnou výhru 3:0 v pohárovém derby a pomohl k postupu do finále MOL Cupu: „Je to Mickův gól. Já jsem to dostal na zlatém podnosu," pochválil svého spoluhráče střelec třetí branky.

Další články