Počtvrté v osmifinále Ligy mistryň

Počtvrté za sebou postoupily fotbalistky Slavie do osmifinále Ligy mistryň! Pozápasové ohlasy trenéra Medynského a střelkyně Kožárové.

Postup z prvního kola byl letos jednoznačný. Slávistky ve své historii zaznamenaly největší domácí výhru v Lize mistryň, vyrovnaly úspěch Sparty v postupu do osmifinále (2009-2012) a navíc poprvé nedostaly ve dvojzápase branku.

„Nabádal jsem holky, abychom hráli tak, jako když začínáme. Ani neumíme hrát na 80%. Holky k tomu přistoupily skvěle, začátek perfektní, měli jsme elán, energii a od toho se odvíjel první poločas,“ řekl na úvod trenér Pavel Medynský. „Holky plnily vše, co jsme si řekly, do zápasu byly velmi dobře vtaženy,“ doplnil.

Znova se připomněl první zápas, který nebyl úplně jednoduchý. „Gintra si doma věřila, bylo to první utkání a nevěděli, co od nás očekávat. Dnes jsme tam měli snad jen 15 minut, kdy to nebylo ono. Ale jinak jsme hru kontrolovali, dali hezké branky a měli několik dalších zajímavých situací. Jsem spokojen,“ uzavřel Medynský.

Tři branky vstřelila Tereza Kožárová. „Jsem v útoku, abych dávala branky. Ale musím poděkovat holkám, bez nich bych ty góly nedala. Dnes to byl týmový výkon,“ řekla ke svému hattricku. „Nechtěly jsme připouštět žádné drama, ale naopak dát co nejrychleji gól, což se nám povedlo. Pak už to bylo jen o tom, kolik dáme branek. A daly jsme čtyři, takže se nám to povedlo,“ dodala k zápasu.

Osmifinále se losuje v pondělí 1. 10. od 13 hodin v Nyonu. Slavia nebude nasazená, takže jí čeká zvučný soupeř. První zápasy se hrají 17./18. 10., odvety pak 31. 10./1. 11.

Aktuálně

U21: Juniorka podlehla Českým Budějovičím

dnes
Juniory čekalo první utkání jarní části Juniorské ligy, sešívaní ale na půdě Českých Budějovic prohráli 0:1.

Jan Matoušek bude hostovat v Příbrami

dnes
Ofenzivní záložník či útočník Jan Matoušek odchází do konce sezony na hostování do Příbrami.

Informace pro fanoušky cestující do Genku

dnes
Ve čtvrtek 21. února odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Genku. Přečtěte si bližší informace k výjezdu.

Další články