Počtvrté v osmifinále Ligy mistryň

Počtvrté za sebou postoupily fotbalistky Slavie do osmifinále Ligy mistryň! Pozápasové ohlasy trenéra Medynského a střelkyně Kožárové.

Postup z prvního kola byl letos jednoznačný. Slávistky ve své historii zaznamenaly největší domácí výhru v Lize mistryň, vyrovnaly úspěch Sparty v postupu do osmifinále (2009-2012) a navíc poprvé nedostaly ve dvojzápase branku.

„Nabádal jsem holky, abychom hráli tak, jako když začínáme. Ani neumíme hrát na 80%. Holky k tomu přistoupily skvěle, začátek perfektní, měli jsme elán, energii a od toho se odvíjel první poločas,“ řekl na úvod trenér Pavel Medynský. „Holky plnily vše, co jsme si řekly, do zápasu byly velmi dobře vtaženy,“ doplnil.

Znova se připomněl první zápas, který nebyl úplně jednoduchý. „Gintra si doma věřila, bylo to první utkání a nevěděli, co od nás očekávat. Dnes jsme tam měli snad jen 15 minut, kdy to nebylo ono. Ale jinak jsme hru kontrolovali, dali hezké branky a měli několik dalších zajímavých situací. Jsem spokojen,“ uzavřel Medynský.

Tři branky vstřelila Tereza Kožárová. „Jsem v útoku, abych dávala branky. Ale musím poděkovat holkám, bez nich bych ty góly nedala. Dnes to byl týmový výkon,“ řekla ke svému hattricku. „Nechtěly jsme připouštět žádné drama, ale naopak dát co nejrychleji gól, což se nám povedlo. Pak už to bylo jen o tom, kolik dáme branek. A daly jsme čtyři, takže se nám to povedlo,“ dodala k zápasu.

Osmifinále se losuje v pondělí 1. 10. od 13 hodin v Nyonu. Slavia nebude nasazená, takže jí čeká zvučný soupeř. První zápasy se hrají 17./18. 10., odvety pak 31. 10./1. 11.

Aktuálně

Výsledky mládeže: Výhry v žákovském vršovickém derby

včera
Z vršovického derby žáků odešly vítězně mládežnické týmy Slavie, celky U15 a U14 vyhrály 3:0 a 2:0.

Ve čtvrtek hrají slávistky venku s Rosengardem

včera
Ve čtvrtek sehrají slávistky první zápas osmifinále Ligy mistryň v Mälmo proti místnímu Rosengardu. „Chceme uhrát dobrý výsledek do odvety v Edenu,“ říkají fotbalistky.

Vstupenky na Duklu v prodeji

včera
Slavia bude po návratu z Dánska hostit doma v malém derby Duklu! Vstupenky na zápas 13. kola jsou již v online prodeji.

Další články