Počtvrté v osmifinále Ligy mistryň

Počtvrté za sebou postoupily fotbalistky Slavie do osmifinále Ligy mistryň! Pozápasové ohlasy trenéra Medynského a střelkyně Kožárové.

Postup z prvního kola byl letos jednoznačný. Slávistky ve své historii zaznamenaly největší domácí výhru v Lize mistryň, vyrovnaly úspěch Sparty v postupu do osmifinále (2009-2012) a navíc poprvé nedostaly ve dvojzápase branku.

„Nabádal jsem holky, abychom hráli tak, jako když začínáme. Ani neumíme hrát na 80%. Holky k tomu přistoupily skvěle, začátek perfektní, měli jsme elán, energii a od toho se odvíjel první poločas,“ řekl na úvod trenér Pavel Medynský. „Holky plnily vše, co jsme si řekly, do zápasu byly velmi dobře vtaženy,“ doplnil.

Znova se připomněl první zápas, který nebyl úplně jednoduchý. „Gintra si doma věřila, bylo to první utkání a nevěděli, co od nás očekávat. Dnes jsme tam měli snad jen 15 minut, kdy to nebylo ono. Ale jinak jsme hru kontrolovali, dali hezké branky a měli několik dalších zajímavých situací. Jsem spokojen,“ uzavřel Medynský.

Tři branky vstřelila Tereza Kožárová. „Jsem v útoku, abych dávala branky. Ale musím poděkovat holkám, bez nich bych ty góly nedala. Dnes to byl týmový výkon,“ řekla ke svému hattricku. „Nechtěly jsme připouštět žádné drama, ale naopak dát co nejrychleji gól, což se nám povedlo. Pak už to bylo jen o tom, kolik dáme branek. A daly jsme čtyři, takže se nám to povedlo,“ dodala k zápasu.

Osmifinále se losuje v pondělí 1. 10. od 13 hodin v Nyonu. Slavia nebude nasazená, takže jí čeká zvučný soupeř. První zápasy se hrají 17./18. 10., odvety pak 31. 10./1. 11.

Aktuálně

Slávisté uspěli na prestižním turnaji v Číně

včera
Tým složený z hráčů U19 a U17 se zúčastnil prestižního turnaje v Pekingu. Mladí slávisté obsadili v nabité konkurenci světových fotbalových klubů páté místo.

Po sezoně snů bereme Ligu mistrů jako příležitost

před 2 dny
Na tiskové konferenci u příležitosti zahájení letní přípravy před sezonou 2019/20 nechyběl ani předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Jsem připravený tvrdě pracovat a bojovat o pozici

před 2 dny
K týmu Slavie se připojil i bahrajnský útočník Júsuf Hilál, který jarní část sezony strávil na hostování. „Těším se na práci v tak velkém klubu, jako je Slavia," hlásí urostlý střelec.

Další články