Podcenit nelze nikoho, shodují se sešívaní

PRAHA – Slavia se utká s běloruským BATE nebo arménským Alaškertem. Jak jsou s losem spokojení sešívaní a co od soupeřů očekávají? Přečtěte si ohlasy z kabiny!
„Favorit na postup do 3. předkola je Bate Borisov, ale budeme čekat, jak dopadne odvetné utkání, které určitě uvidíme. Už dnes začneme získávat informace z obou táborů. Věříme, že pokud chceme být úspěšní, tak tento dvojzápas musíme zvládnout. Papírově byli v osudí asi těžší soupeři, ale Bate Borisov má z poslední doby obrovské zkušenosti z evropských pohárů a nelze podcenit nikoho,“ říká po losu třetího předkola trenér Jaroslav Šilhavý.

S tím souhlasí kapitán týmu
Jiří Bílek. „Každý zápas je velmi těžký. Mohli jsme dostat těžší soupeře, ale i tak je Bate Borisov velmi silný tým a nebude to snadné, protože mají v poslední době mnohem větší zkušenosti s evropskými poháry než my. Pokud samozřejmě postoupí, anebo překvapí tým z Arménie. To se necháme překvapit,“ dodal.

„Jsem rád, že můžeme hrát s Bate Borisov, protože jsem ho tipoval. Takže mě těší, že jsem se trefil, ale to je tak všechno. Rozhodně si nemyslím, že to je lehký soupeř a budou to těžké dva zápasy,“ hlásí k losu Milan Škoda.

S tím, že by Bate Borisov nepostoupilo, slávistický střelec příliš nepočítá. „Myslím si, že postoupí Bate. Mluvil jsem o tom zápase v Bělorusku s kamarádem, který utkání viděl a říkal, že Bate bylo mnohem lepší a dostalo smolný gól. Takže pro mě jsou určitě favoritem na postup, i když budou hrát venku,“ doplnil slávistický útočník.

Slavia bude začínat v Edenu. „Poháry jsem mockrát nehrál, ale myslím si, že je lepší začínat doma. Na to má ale každý jiný názor, já jsme si ale přál začínat doma,“ komentuje Škoda.

Souhlasí s ním i
Josef Hušbauer. „Asi je to dobré. Můžeme doma uhrát nějaký dobrý výsledek, nejlépe s nulou. A venku věřím, že branku vstřelíme, protože jsme v ofenzivě silní,“ hlásí.

Se soupeřem je spokojený. „Los je dobrý. Z mančaftů, které jsme mohli dostat, je to hratelný soupeř. Už jen díky tomu, že hráli 1:1 doma s arménským týmem, což pro ně není rozhodně ideální, takže to pro ně bude těžké do odvety,“ věří slávistický záložník.

I on si myslí, že běloruský favorit postoupí. „Myslím, že to Bate venku zvládne a postoupí. Tým mají zkušený, takže to zvládnou.“ 

„Bate Borisov znám velmi dobře, už jsem proti nim hrál. Vyhráli jsme a povedlo se mi vstřelit gól. Přiznám se, že Alaškert příliš neznám, ale uhráli v Bělorusku dobrý výsledek. Nicméně musíme být připraveni a být sebevědomí,“ doplnil spoluhráče 
Danny, který má s Ligou mistrů velké zkušenosti.

„Myslím si, že los je hratelný. Samozřejmě to nebude nic jednoduchého, ale budeme věřit, že to zvládneme," doufá záložník Jaromír Zmrhal. Je lepší začínat doma? „To nevím, moc takových zápasů za sebou nemám. Možná je to lepší, když si většina z nás zkusí takový zápas v Edenu před našimi fanoušky, kteří nás potáhnout," zakončil odchovanec Slavie.


Aktuálně

Bratři Pudilové: Společně za snem

včera
Sešívaná dvojčata Adam a Miloš Pudilovi zažívají skvělou sezonu. Po posledním domácím zápase Slavie U19, ve kterém se oba trefili, promluvili o svém posunu, zápasech za A-tým i plánech na společnou dovolenou.

U17 oslavila zisk mistrovského titulu

včera
Slávisté z kategorie U17 se stali mistry v I. Celostátní dorostenecké lize pro soutěžní ročník 2021/2022. Mladší dorostenci oslavili vítězství v ročníku po posledním domácím utkání v sobotu na Xaverově.

U19: Výhra v předposledním kole, titul na dosah

včera
Slávistická devatenáctka zvítězila 4:2 nad Mladou Boleslaví a přiblížila se titulu. Trefili se bratři Pudilové, David Planka a Ondřej Kričfaluši.

Další články