Podzim bez ztráty bodu

Fotbalistky Slavie vedou po konci podzimu tabulku bez ztráty bodu a slaví postup do čtvrtfinále poháru FAČR. Jedinou kaňkou úspěšné půl sezony je vyřazení před postupem do skupinové fáze Ligy mistryň se silným Arsenalem Londýn.

Sešívané fotbalistky si podzim vyloženě užily, z dvanácti zápasu ani jednou neklopýtly, nastřílely 52 branek a ligovou tabulku vedou s tříbodovým náskokem nad rivalem ze Sparty. Jediné podzimní derby vyhrály 1:0, kdy vítězství slávistek zařídila svojí branou nejlepší střelkyně týmu Tereza Szewieczková „Podzimní část se nám v lize podařila skvěle a bez ztráty bodu. V každém zápase jsme se dokázaly střelecky prosadit, nebo otočit nepříznivý stav zápasu v naše vítězství. Doufám, že se nám uzdraví zraněné hráčky, aby náš tým byl kompletní a my tak byly ještě silnější. Jaro bude o mnoho náročnější, ale my budeme připravené“ zhodnotila podzim úspěšná střelkyně 17 podzimních branek.

Svoje svěřenkyně může chválit i trenér Michal Kolomazník „Co se bodového zisku týče, vyšel nám podzim na maximum, a za to je třeba holkám poděkovat. V některých utkáních nám chyběla herní kvalita, či přesnější zakončení, na druhou stranu jsme z dvanácti zápasu obdržely pouze dvě branky, což svědčí o naší síle. Mrzí mě vyražení v Lize mistryň s Arsenalem, kde jsme se opět přesvědčili, na jaké úrovni hrají top týmy, přesto obě utkání i přes porážky hodnotím kladně.“

„Podzimní část hodnotím pozitivně. Podařilo se nám získat plný počet bodů v lize a postoupit do čtvrtfinále poháru FAČR. V Lize Mistryň nám byl bohužel nalosován silný Arsenal, který byl nad naše síly. Nyní si musíme dobře odpočinout, nabrat silu a 10.ledna se hlásit na přípravu do druhé a náročné poloviny sezony,“ těší se kapitánka týmu Diana Bartovičová. 

Aktuálně

Ve zkráceném tréninkovém utkání zazářil Plavšić

včera
Slávisté ve čtvrtek odehráli druhé tréninkové utkání na soustředění v Portugalsku. V šedesátiminutovém duelu se zaskvěl zejména Srdjan Plavšić.

​Únor bude hodně ostrý. Vítání nováčků jsem si užil

včera
​Aleš Mandous se v Portugalsku ohlédl za výjimečným podzimem v jeho podání, soutěživostí, která pohání brankářský tým Slavie, vítání nováčků i svých osobních cílech do jarní části sezony.

TOTÁLN! HATTRICK. Všechny díly na Slavia TV

před 2 dny
Prožijte nezapomenutelný ročník 2020/21 ještě jednou! Pětidílný seriál TOTÁLN! HATTRICK má za sebou všech pět epizod. Připomeňte si je v článku.

Další články