Pohárový Poločas: Čas na odvetu!

PRAHA – Dušan Švento, Stanislav Vlček. Stránky pohárového magazínu Poločas patří nejen pamětníkům zápasu s Anderlechtem, který sešívaní odehráli před jedenácti lety.
Dušan Švento odehrál v minulém ligovém kole celé utkání a těší se na belgického soupeře. Vždyť on sám se s ním na trávníku v sešívaném už jednou střetl. „Když už jsme dostali soupeře, kterému máme co vracet, bylo by hezké, abychom to skutečně dokázali. O to by měla být motivace větší. Chceme udělat maximum pro postup,“ hlásí navrátilec do sešívaného dresu ve velkém rozhovoru pro magazín Poločas.

Stanislav Vlček nastoupil nejen proti Anderlechtu, v minulosti také za belgický tým sám hrál. Čtvrteční utkání bude sledovat už ve své nové roli vedoucího mužstva a i on věří, že Slavia může postup vydřít. „Bylo by to strašně příjemné. Před jedenácti lety jsme si z Belgie odvezli nadějný výsledek, prohráli jsme 1:2. Bohužel jsme padli doma a nezvládli to. Fotbal se ale strašně vyrovnává. V předkolech už došlo na pár překvapení. O motivaci postaráno máme a věřím, že bude plný dům. Chceme jít dál na úkor Anderlechtu,“ říká slávistická legenda.

Ohlédnutí za předcházejícím střetem obou týmů si můžete připomenout na dvoustraně 26-27, ohlédnutí za dosavadní cestou sešívaných kvalifikací Evropské ligy pak patří strany 16 a 17. Historické okénko se tentokrát věnuje zápasům, v nichž Slavia na evropské půdě zaskočila favority. Povede se jim to i tentokrát?

Nemůže chybět představení soupeře RSC Anderlecht, charakteristika jeho hry a medailonek třech největších opor týmu.

Zahraničního soupeře hostily ve Strakonicích také sešívané ženy, kam na ně zavítalo přes tisíc diváků. Jak probíhal celý den i utkání s Bayernem? To se dozvíte na straně 28.


Magazín Poločas koupíte ve fanshopu Slavie, na pokladnách nebo od kolportérů u stadionu a na tribunách. Cena je 20 Kč.
Aktuálně

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

včera
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

před 3 dny
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Další články