Pohled do historie: Góly na poslední chvíli

Poslední ligové derby přineslo doslova infarktový závěr. Slavia prodloužila sérii neporazitelnosti se Spartou gólem na „poslední chvíli“.

Fotogalerie

Prostě gól „Last Minute“ . A kolik takových v minulosti bylo? Nepočítaně. Pojďme si některé z nich v našem historickém seriálu připomenout.

  • Ten okamžik z prodloužení posledního ligového derby mají všichni slávisté před očima. Útočník Sparty Adam Hložek fauluje u postranní čáry, trenérská lavička letenských na něj křičí, ať si stoupne před míč, ale než to stačí udělat, Jan Bořil naprosto „mazácky“ pošle míč před branku a tam Petar Musa bezpečně skóruje hlavou a stanovuje konečný výsledek derby na 1:1.
  • Vzpomeňme si jen na duely se Spartou, kdy jsme zachraňovali tímto způsobem i jiné remízy. Na Spartě 3:3 (17. března 2018) i v Edenu 1:1 (2. dubna 2017), v obou případech Milan Škoda z penalty. 
  • Na Letné pečetil remízu 4:4 nádhernou dalekonosnou bombou v 90. minutě Tomáš Kuchař (16. března 2001). A to dal ještě Pavel Kuka hattrick.
  • Dnešní reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý srovnával v Edenu na 3:3 (26. srpna 1990) při své premiéře v derby.
  • Pojďme se podívat hodně do historie. Derby číslo 2 (13. října 1907), kdy Josef Bělka vyrovnal na 2:2.
  • Góly „Last Minute“ padaly i s Duklou. Dvojice Pavel Horváth a Karel Vácha (15. června 1997) v nastavení finále Českého poháru.
  • Josef Kadraba s Václavem Bouškou mladším (12. listopadu 1966) v posledním ligovém kole podzimu a také Jiří Pešek (31. března 1957) třikrát úspěšně opakovaným trestným kopem v tehdy „trojdílné“ lize.
  • S Bohemians to dokázal (16. března 1975) v ligovém duelu stoper Jan Mareš dokonce v hlavičkovém souboji se dvěma zadáky a brankářem!
  • Z mezinárodních duelů zase duo Robert Segmüller a Dušan Herda (18. září 1974) při Poháru vítězů s Carl Zeiss Jena v Edenu nebo Antonín Puč s Vlastou Kopeckým ve Středoevropském poháru na „staré“ Letné.
  • Proti proudu času můžeme vzpomínat dál a připomenout si hráče, kteří patřili často do řad reprezentantů. Jejich „Last Minute“ góly nebudou určitě zapomenuty. Například Josef Jebavý, František Cipro, Alois Hercík, Stanislav a Ladislav Hlaváčkové, Pepi Bican, Franci Svoboda, Jindřich Šoltys nebo Jan Košek.

Další díl: Zřejmě první gól, který Slavii vyhrál zápas v poslední minutě.

Aktuálně

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

včera
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

před 3 dny
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Další články