Poprvé v reprezentaci! Simon Deli si zahraje za mistry Afriky

PRAHA – Simona Deliho čeká velká premiéra. Poprvé ve své kariéře totiž oblékne reprezentační dres Pobřeží Slonoviny. Aktuální mistry Afriky čekají dvě přípravná utkání, a to s Angolou a Guineou.
Simon Deli si reprezentační atmosféru vyzkoušel v mládežnických výběrech, teď ho čeká premiéra v A týmu. „Chtěl bych poděkovat Bohu, jsem velmi šťastný za mou první nominaci do A-týmu,“ uvedl slávistický střední záložník.

„Je to opravdu skvělý moment v mé kariéře. Chtěl bych si celý reprezentační sraz užít a udělám všechno pro to, abych se v týmu udržel,“ prozrazuje své cíle pro sraz národního týmu. „Věřím, že mě uvidí rodina. Chtěl bych také poděkovat týmovým spoluhráčům a Slavii, bez toho bych se tam nedostal,“ dodal.

Pobřeží Slonoviny bude hrát ve čtvrtek 26. března s Angolou a v neděli 29. března s Guienou. Obě utkání bude hrát po dlouhé době doma, aby si fanoušci užili čerstvé mistry Afriky. „Opravdu se těším na spoluhráče. Vždycky jsem si chtěl jednou zahrát ve dvojici s Kolo Touré, abych se od něj hodně naučil, a teď se mi to možná splní. I kdyby jen na tréninku. Navíc by měl jet i Yaya Touré, další velká hvězda, a samozřejmě Bony Wilfried,“ prozrazuje Simon Deli, který útočníka, jenž prošel českou ligou, velmi dobře zná.

„Znám ho i mimo fotbal a navíc máme stejného agenta. Pokud budu něco potřebovat, věřím, že mi určitě poradí,“ usmívá se Simon Deli na adresu svého reprezentačního spoluhráče Bonyho Wilfrieda. 

Aktuálně

Autogramiáda legend z knihy Věčná Slavia

včera
V úterý 19. listopadu v 17 hodin se v NC Eden ve 2. patře uskuteční autogramiáda legend při příležitosti pátého a rozšířeného vydání knihy Věčná Slavia.

Vstupenky na Karvinou v předprodeji pro členy Klubu Slavia

včera
Vstupenky na domácí zápas s Karvinou, který se hraje v neděli 1. prosince od 17:00, jsou v předprodeji v cenové kategorii Z1.

Informace pro fanoušky do Dortmundu

včera
Šestý zápas ve skupině F Ligy mistrů odehraje Slavia v Dortmundu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu. Předprodej vstupenek probíhá pro členy Klubu Slavia.

Další články