Posila do ofenzivy: Do Slavie přichází Jakub Petr

PRAHA – Slavia získala další letní posilu. Klub posílí ofenzivní záložník Jakub Petr, který příchází na roční hostování s opcí na přestup.
Příchod ofenzivního hráče se podařilo finalizovat v pátek. „Jsem nadšený, že se nám podařilo získat hráče kvalit Jakuba Petra, který by měl jednoznačně zvýšit produktivitu týmu v ofenzivní části. Je to mladý fotbalista, který už má ale dost zkušeností z první ligy. Hledali jsme hráče, který přinese větší efektivitu, takže si od Jakuba slibujeme góly i asistence,“ vysvětluje sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

„Jedná se o roční hostování s následnou opcí na přestup. K týmu se připojí v neděli na soustředění v Trenčianských Teplicích,“ dodal Karol Kisel.

Samotného Jakuba Petra těší, že má jasno o své budoucnosti. „Jsem šťastný, že se příchod do Slavie povedlo dotáhnout do konce. Slavia je tradičním a velkým ligovým klubem, takže jsem moc rád. Těším se na novou sezonu,“ uvedl Jakub Petr, který se o zájmu Slavie dozvěděl poprvé před dvěma týdny.

„I když v Olomouci chtěli, aby zůstal kádr pohromadě, tak jsem rád, že si zahraji opět první ligu a navíc za Slavii. Chtěl bych také poděkovat Olomouci, že mě pustila,“ pokračuje čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč.

Z mládežnických reprezentací se Petr zná jen s Milanem Nitrianským, ale s ostatními hráči A-týmu se potkával na ligových trávnících. „Těším se na všechny hráče. Slavia má navíc nejkrásnější stadion v lize a výborné fanoušky,“ dodává Petr, který si na hřišti nevybírá, kde nastoupí. „V ofenzivě můžu hrát prakticky všude,“ dodává s úsměvem nová posila sešívaných.

„Spojení Jakub a Slovácko se loni odrazilo k jednomu z nejlepších umístění klubu za poslední roky, nyní by hráč rád pomohl k lepší sezoně než té loňské Slavii. Děkujeme Olomouci za vstřícnost při uvolnění pro ni jistě důležitého hráč,“ uvedl hráčský agent Viktor Kolář z agentury SPORT INVEST International.

Jakub Petr oslavil 10. dubna 24. narozeniny. S fotbalem začínal v Sigmě Olomouc, kde si v sezoně 2006/07 připsal ve věku mladšího dorostence první ligové starty. Celkem v lize nasbíral ve čtyřiadvaceti letech už 142 startů, ve kterých nastřílel 19 branek. V minulé sezoně hostoval ve Slovácku s bilancí 25 zápasů a tři góly.

Jakub Petr také nastupoval za mládežnické reprezentace. Celkem nasbíral v reprezentačních výběrech (U16-U21) 37 startů, ve kterých nastřílel 13 branek. 

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

včera
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články