Posila pro budoucnost: Přichází Marek Icha

Do Slavie přestupuje z Táborska devatenáctiletý záložník Marek Icha. Smlouvu v Edenu podepsal do 30. června 2025. Jarní část sezony stráví na hostování ve Vlašimi.

„Marek Icha je hráčem do budoucnosti. V Táborsku ve svém věku ukázal svou kvalitu, dostal se do mládežnické reprezentace. Věříme, že další důležité zkušenosti s dospělým fotbalem získá na jaře ve Vlašimi,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek. Kluby dále jednají o tom, že do Táborska odejde na hostování s opcí 20letý obránce Daniel Kosek, který na podzim hostoval v Brně.

Marek Icha je devatenáctiletý záložník, který působil v druholigovém Táborsku. V něm začal už ve třetí lize a poslední dvě sezony s ním hrál i F:NL. Tam odehrál 28 utkání, v aktuální sezoně naskočil do 15 zápasů a jeden start si připsal i v MOL Cupu. V Táborsku se před necelými dvěma lety potkal i s Abdallahem Simou. 

Na podzim 2021 si poprvé představil i v reprezentaci, když nastoupil za výběr U20 v Elite League proti Německu a o dva měsíce později také proti Anglii, v obou utkáních odehrál celkem 69 minut. 

V Edenu si po podpisu smlouvy odbyl i svůj první rozhovor.

Právě jste podepsal smlouvu se Slavií, jaké jsou první dojmy?
„Je to něco neskutečného, byl to vždycky můj sen podepsat za takový tým. Je to paráda.“

Co vás čeká v nejbližších dnech?
„Teď půjdu na hostování do Vlašimi, nejlépe na půlrok, tak se to snad povede.“

Působil jste v Táborsku, kterým prošel i Abdallah Sima. Je jeho cesta pro vás inspirativní?
„Určitě je inspirativní. Už v Táborsku ukazoval, jaký je to hráč a to, že se dostal do Premier League, je něco neuvěřitelného.“

Platíte za defenzivního univerzála. Na které pozici se cítíte na hřišti nejlíp?
„Teď je to určitě střední záloha, ale vůbec mi nevadí třeba hrát krajního beka.“

Jaké jsou vaše osobní cíle se Slavií směrem do budoucna?
„Určitě se dostat na soupisku A-týmu, hrát nejvyšší českou ligu a třeba i tu Evropskou.“

Fotogalerie

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články