Představení soupeře v UWCL: Bayern Mnichov

Třetí čtvrtfinále UEFA Women’s Champions League v historii si zahrají slávistky proti hráčkám Bayernu Mnichov. Přečtěte si krátké představení nadcházejícího soupeře sešívaných, který spolu s Wolfsburgem vévodí tabulce německé Frauen-Bundesligy.

Věhlasný soupeř slávistek v UEFA Women’s Champions League, který se ve středu představí na Sinobo Stadium, nastoupil svoji cestu ke slávě na začátku třetího tisíciletí, kdy se v sezoně 2000-2001 poprvé představil ve Frauen-Bundeslize. Výrazněji na sebe bavorský celek upozornil v ročníku 2008-2009, ve kterém obsadil celkové druhé místo a přes kvalifikaci se probojoval až do osmifinále UEFA Women’s Champions League, ve kterém nestačil na fotbalistky Montpellieru. Na další úspěch si Bayern musel počkat až do sezon 2014-2015 a 2015-2016, ve kterých získal dva mistrovské tituly, o rok později se navíc probojoval do čtvrtfinále UEFA Women’s Champions League, kde jej po postupu přes Edinburgh a Khimki vyřadily až hráčky favorizovaného Paris Saint-Germain. Ve výčtu úspěchů bavorského celku nesmíme zapomenout zmínit vítězství v Bundesliga Cupu v letech 2003 a 2011, nebo zisk DFB-Pokalu v ročníku 2011-2012.

V posledních dvou sezonách skončily fotbalistky Bayernu na druhém místě tabulky, v obou případech za vítězným Wolfsburgem. V probíhajícím ročníku Frauen-Bundesligy mají oba rivalové stejný počet bodů, bavorský celek za týmem z města automobilů zaostává pouze rozdílem ve skóre. Do čtvrtfinále UEFA Women’s Champions League, kde narazí na Slavii, se hráčky německého giganta probojovaly přes srbskou Suboticu a Curych, oba týmy navíc dokázaly porazit bez jediné inkasované branky.

Lucie Voňková v dresu Bayernu Mnichov

Největší hvězdou soupeře Slavie je bezpochyby Melanie Behringer, finalistka ankety o nejlepší fotbalistku roku 2016, která se ale nyní zotavuje z vážného zranění a v letošní sezoně ještě nenastoupila. Sešívané fotbalistky si tak budou muset dávat pozor zejména na útočné duo Mandy Islacker a Saru Dabritz, které v probíhajícím ročníku nastřílely ve všech soutěžích dohromady 26 gólů. Pilíře zálohy bavorského celku tvoří Jill Roord a Sydney Lohmann, kvalitní výkony ve středu hřiště podává také slovenská reprezentantka Dominika Škrovánková, autorka dvou branek v letošním ročníku UEFA Women’s Champions League. Otazník visí nad startem slávistické odchovankyně Lucie Voňkové, která po absenci způsobené vleklým zraněním nastoupila v probíhající sezoně pouze ke dvěma zápasům za A-tým Bayernu.

První zápas čtvrtfinále mezi Slavií a Bayernem se odehraje 20. 3. na Sinobo Stadium, výkop je stanoven na 18:30. Permanentkáři, členové Odboru přátel, Fanklubu a majitelé vstupenky na Baník a Sevillu mají vstup zdarma. Více informací naleznete zde.

Aktuálně

Góly na poslední chvíli: Vítězství v Edenu zachránil František Cipro

před 2 dny
Výhru s Lokomotivou Košice zachránil v Edenu František Cipro. Svoji branku na 3:2 se svými spoluhráči poté náležitě oslavil.

Branka Petra Ševčíka proti Chelsea gólem roku 2019

před 3 dny
Diváckou anketu inSPORTline gól roku 2019 opanoval Petr Ševčík se svojí druhou brankou do sítě Chelsea z dubnového čtvrtfinále Evropské ligy.

Lukáše Provoda čeká DATART e:LIGA Challenge

před 3 dny
V ligovém turnaji ve FIFA 20 DATART e:LIGA Challenge organizovaný LFA bude sešívané barvy hájit křídelník Lukáš Provod.

Další články