Přehled změn v kádru ženské Slavie!

V kádru slávistek došlo v zimě k několika změnám. Aktuálně přichází tři nové hráčky ze zahraničí, fotbalistky různých národností - Chile, Bosna a Hercegovina a Čechoameričanka.

Příchody

Slavia má nové tři hráčky ze zahraničí. Maria Jose Alondro Rojas Pino pochází z Chile, Melisa Hasanbegović z Bosny a Hercegoviny a Franny Cerny z USA. Všechny hráčky se do přípravy zapojí po reprezentačních akcích začátkem března. Více informací naleznete níže. Z hostování se navíc vrátila Jitka Chlastáková.

Odchody

V kádru bohužel již neuvidíme Američanka Morgan Proffitt, která se vrátila zpět domů z rodinných důvodů. Tereza Kožárová odešla na vlastní žádost do Slovanu Liberec.

Maria Jose Alondra Rojas Pino, narozena 17.12.1987 (Chile)

Chilská útočnice naposledy působila v Austrálii v klubu Canberra United, kam přestoupila na podzim 2018. Sezóna však již skončila, takže nyní může působit do konce sezony ve Slavii. Má také zkušenosti s Ligou mistryň za tým Gintra Universitetas, se kterým získala v sezoně 2017/2018 titul, a v minulosti také hrála za německý Herforder. V roce 2018 na Copa America (Mistrovství Jižní Ameriky) vstřelila důležité dvě branky proti Peru a Uruguay. Nakonec se jejich tým umístil na druhém místě.

Melisa Hasanbegović, narozena 13.4.1995 (Bosna a Hercegovina)

Naposledy působila v norském IK Grand Bodø, kde hrála v obraně téměř ve všech zápasech v základní sestavě a dokázala jednou skórovat. O sezonu dříve působila v nejvyšší soutěži Švédska v klubu Kvarnsveden, i zde téměř vše odehrála v základní sestavě. Její kariéra začala v Bosně a Hercegovině v klubu SFK 2000, který pravidelně vyhrával svou soutěž. Za tento klub si také zahrála Ligu mistryň a v roce 2016 v rámci prvního kola byla při souboji s velkým favoritem Rossiyanka, kdy v domácím zápase SFK remizovalo 0:0.
Rozhovor: https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=Dalsi-posilou-slavistek-je-Melisa-Hasanbegovic-16313

Franny Cerny, narozena 22.7.1997 (USA)

Narodila se českým rodičům v Americe, takže díky tomu mohla poté nastoupit za českou reprezentaci. Bohužel cestování do Evropy nebylo jednoduché, tak stihla pouze 10 zápasů za U19, ve kterých vstřelila čtyři branky, a jeden zápas za ženy. Celou svou fotbalovou kariéru prošila právě v USA v univerzitních týmech a zažívá zde úspěchy.
Rozhovor: https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=Posila-slavistek-Franny-Cerna-16307

Aktuálně

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

včera
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Jsem šťastný, jak jsme se v sezoně prezentovali

včera
Sešívaní díky remíze na hřišti ostravského Baníku získali po roční pauze další ligový titul. „Nebyl to top výkon, věřil jsem ale, že to dotáhneme. Byl jsem klidný,” říká trenér Jindřich Trpišovský.

Kapitán Škoda: Titul je zasloužený

včera
​​„Titul jsme vyhráli zaslouženě," měl po závěrečném hvizdu v Ostravě jasno kapitán Milan Škoda, který si navíc připsal 200. ligový start v sešívaném.

Další články