Přehled změn v kádru ženské Slavie!

V kádru slávistek došlo v zimě k několika změnám. Aktuálně přichází tři nové hráčky ze zahraničí, fotbalistky různých národností - Chile, Bosna a Hercegovina a Čechoameričanka.

Příchody

Slavia má nové tři hráčky ze zahraničí. Maria Jose Alondro Rojas Pino pochází z Chile, Melisa Hasanbegović z Bosny a Hercegoviny a Franny Cerny z USA. Všechny hráčky se do přípravy zapojí po reprezentačních akcích začátkem března. Více informací naleznete níže. Z hostování se navíc vrátila Jitka Chlastáková.

Odchody

V kádru bohužel již neuvidíme Američanka Morgan Proffitt, která se vrátila zpět domů z rodinných důvodů. Tereza Kožárová odešla na vlastní žádost do Slovanu Liberec.

Maria Jose Alondra Rojas Pino, narozena 17.12.1987 (Chile)

Chilská útočnice naposledy působila v Austrálii v klubu Canberra United, kam přestoupila na podzim 2018. Sezóna však již skončila, takže nyní může působit do konce sezony ve Slavii. Má také zkušenosti s Ligou mistryň za tým Gintra Universitetas, se kterým získala v sezoně 2017/2018 titul, a v minulosti také hrála za německý Herforder. V roce 2018 na Copa America (Mistrovství Jižní Ameriky) vstřelila důležité dvě branky proti Peru a Uruguay. Nakonec se jejich tým umístil na druhém místě.

Melisa Hasanbegović, narozena 13.4.1995 (Bosna a Hercegovina)

Naposledy působila v norském IK Grand Bodø, kde hrála v obraně téměř ve všech zápasech v základní sestavě a dokázala jednou skórovat. O sezonu dříve působila v nejvyšší soutěži Švédska v klubu Kvarnsveden, i zde téměř vše odehrála v základní sestavě. Její kariéra začala v Bosně a Hercegovině v klubu SFK 2000, který pravidelně vyhrával svou soutěž. Za tento klub si také zahrála Ligu mistryň a v roce 2016 v rámci prvního kola byla při souboji s velkým favoritem Rossiyanka, kdy v domácím zápase SFK remizovalo 0:0.
Rozhovor: https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=Dalsi-posilou-slavistek-je-Melisa-Hasanbegovic-16313

Franny Cerny, narozena 22.7.1997 (USA)

Narodila se českým rodičům v Americe, takže díky tomu mohla poté nastoupit za českou reprezentaci. Bohužel cestování do Evropy nebylo jednoduché, tak stihla pouze 10 zápasů za U19, ve kterých vstřelila čtyři branky, a jeden zápas za ženy. Celou svou fotbalovou kariéru prošila právě v USA v univerzitních týmech a zažívá zde úspěchy.
Rozhovor: https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=Posila-slavistek-Franny-Cerna-16307

Aktuálně

Od začátku jsme byli lepším týmem

před 2 dny
Jaroslav Zelený nastoupil ke svému prvnímu utkání v letošní sezoně a podílel se skvělým výkonem na vítězství 3:0. „Od začátku jsme byli lepším týmem,“ vnímal vítězství zaslouženě.

Domácí hráli aktivně, naše vítězství je ale zasloužené

před 2 dny
Slávisté v šestém kole FORTUNA:LIGY zavítali na hřiště Českých Budějovic a po skvělém výkonu zvítězili 3:0. „Byla hezká kulisa a hřiště bylo dobře připravené, což se odrazilo i na kvalitě fotbalu,“ těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Celé utkání jsme odehráli velice dobře

před 2 dny
Milan Škoda naskočil do utkání proti Českým Budějovicím na posledních 15 minut a připsal si jednu branku. „První poločas byl skvělý, v druhém jsme přidali góly,“ hodnotil po utkání.

Další články