Přehledně: Sešívaní v reprezentacích

Ve druhé polovině reprezentačních srazů čekaly na hráče Slavie další duely v dresech národních týmů. A-tým Česka si poradil s Čínou v poměru 4:1. Neslavně dopadly kvalifikace ME pro mládežnické celky, žádný z nich se na závěrečný turnaj nepodívá.

Česká republika

A-tým

Český národní A-tým čekal turnaj China Cup ve městě Nanning. V prvním duelu změřil český tým síly s Uruguayí. Do utkání nastoupili v základní sestavě Jan Bořil a Tomáš Souček. Krajní obránce střídal kvůli zdravotním problémům ve 38. minutě, Tomáš Souček odehrál 76 minut. Uruguay díky trefám Suareze a Cavaniho zvítězila 2:0. V druhém zápase hrálo Česko s domácí Čínou, v základu byl Stanislav Tecl, který odehrál první poločas. V závěru přišel do hry Tomáš Souček, který se dostal k jedné povedené střele, ta však skončila na tyči. Český tým zvítězil 4:1.

U21

Lvíčata v boji o postup na ME U21 vrátila Chorvatsku vysokou porážku na půdě balkánského soupeře, v Karviné porazili čeští mladíci Chorvatsko 2:1. Parádní asistencí na vítěznou trefu se blýskl Daniel Trubač. V dalším zápase v Řecku odehrál Daniel Trubač plnou porci minut, Lvíčata ale prohrála 0:3.

U20

Povedené výsledky v soutěži Elite Tournament potvrdil reprezentační výběr U20 také proti Itálii. Pod vedením kapitána Matěje Chaluše porazil Itálii 1:0! Právě mladý stoper svou trefou v poslední minutě zápasu rozhodl o výhře Česka. Celý zápas odehrál také Daniel Souček, Jan Kuchta a Pavel Bucha přišli do hry ve druhém poločase. Ve druhém zápase si čeští mladíci připsali další skvělý výsledek! Český tým porazil Nizozemko 3:1! První brankou zápasu se na výhře podílel Jan Kuchta, který odehrál 87 minut. Matěj Chaluš a Daniel Souček odehráli celý duel. Pavel Bucha byl střídán v 56. minutě. Česko U20 obsadilo v Elite Tournament krásné třetí místo.

U19

Týmu U19 se závěrečná část kvalifikace na ME U19 nepovedla a v létě se tak na závěrečný šampionát nepodívá. V prvním zápase měli čeští mladíci velkou šanci na vítězství, pokutový kop ale neproměnili a s Polskem se tak rozešli smírně 0:0. V druhém utkání s Řeckem pak celek U19 prohrál 2:3. V obou zápasech odehrál Vojtěch Mareš celých 90 minut. Kvalifikaci uzavřel výběr U19 střetnutím s Itálií, který skončil 1:1, Vojtěch Mareš naskočil do utkání v 78. minutě.

U18

Celek U18 změřil dvakrát síly s Dánskem. První duel skončil jasnou výhrou Česka v poměru 3:0. V základní sestavě nastoupil Michael Hönig, v 63. minutě ho vystřídal Matěj Valenta, který si připsal asistenci na třetí branku českého týmu. Druhý zápas skončil remízou 2:2, Matěj Valenta v něm tentokrát odehrál 75 minut.

U17

Také druhý mládežnický celek odchází z kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s nepořízenou. V prvním zápase, ve kterém nastoupili v základu Jakub Markovič, Daniel Kosek, Jan Žambůrek, Matěj Vít a Ladislav Krobot, nestačil výběr U17 na Srbsko výsledkem 0:2. Také druhý zápas skončil prohrou 0:2, tentokrát stál Česku v cestě výběr Španělska. V základní sestavě se tentokrát objevili Jakub Markovič, Jan Žambůrek a Michal Kubáň, v průběhu zápasu přišel do hry Ladislav Krobot. V posledním duelu o čest změřil tým U17 síly s Ukrajinou, v základní sestavě byla dvojice Žambůrek – Kubáň, v průběhu zápasu přišel do hry Ladislav Krobot. Duel skončil bez branek.

Ukrajina

Eduard Sobol přišel do zápasu proti Saudské Arábii do hry v 65. minutě, utkání skončilo remízou 1:1. Do druhého utkání nastoupil Eduard Sobol v základní sestavě, proti Japonsku odehrál 62 minut, Ukrajina zvítězila 2:1.

Kamerun

Michael Ngadeu odehrál proti reprezentaci Kuvajtu druhý poločas, Kamerun zvítězil 3:1.

Pobřeží Slonoviny

Do utkání proti Moldavsku přišel Simon Deli v 57 minutě. Jeho tým odešel z utkání s vítězstvím 2:1.

Zahraniční hráči mládeže

Andrei Sintean odehrál za Rumunsko U19 proti Srbsku a Švédsku 65 a 11 minut, oba zápasy skončily výhrou Rumunska, třetí duel skončil rozhodující prohrou Rumunska, která znamenala nepostup na ME U19. Kristijan Trapanovski s Makedonií U19 první dva duely prohrál, v posledním zápase si však Makedonie vyšlápla na Anglii a zvítězila 2:0., Bosna U19 s Imadem Rondićem prohrála všechny tři své duely. Rakousko s Ericem Schnürerem odchází z kvalifikace ME U19 se čtyřmi body za výhru, remízu a prohru.

Aktuálně

Tomáš Souček dostal svolení odletět do Londýna

včera
Tomáš Souček dostal povolení od vedení klubu odletět do Londýna k jednání s West Ham United FC.

Prohlídky stadionu s legendou vyprodány!

včera
Aktualizace: Prohlídky stadionu a muzea Slavie s legendou jsou vyprodány. Na každou z pěti prohlídek se mohl přihlásit omezený počet zájemců. Brzy se mohou fanoušci těšit na další zajímavé akce, které pro ně připravujeme.

Do ofenzivy to byl mnohem lepší výkon, těší trenéra

před 3 dny
Sešívaní remizovali v druhém přípravném zápase s Českými Budějovicemi 3:3. ​„Přípravné zápasy jsou vždy nahoru dolů," říká Jindřich Trpišovský.

Další články