Příchod Fernanda Nevese dotažen

PRAHA/EDEN – Ve středu dopoledne byl dotažen příchod kapverdského obránce Fernanda Nevese. Pětatřicetiletý stoper podepsal ve Slavii smlouvu do 30. 6. 2015.
„Slavia je velký kub. V samotném rozhodování mi pomohla přítomnost Maria Ličky a také trenéra Koubka, kterého znám dobře z Baníku Ostrava. Když mi Slavia dala nabídku, tak jsem neváhal a jsem moc rád, že to vyšlo,“ uvedl stoper z Kapverdských ostrovů.

Neves si už v pondělí zahrál za slávistickou juniorku. „Cítil jsem se dobře. Je fajn hrát s mladými spoluhráči. Komunikace vůbec nevázla, řada hráčů umí perfektně anglicky, těším se na další spolupráci,“ okomentoval Neves svou první zkušenost ze zápasu Slavie.

Už v neděli sledoval Fernando Neves souboj A týmu v Jablonci. „Zápas jsem viděl. Kluci hráli dobře, bojovali, určitě si nezasloužili prohrát gólem v poslední vteřině. Bod si určitě zasloužili,“ hodnotí hráč s přezdívkou Nando nedělní střetnutí.

První utkání A týmu, do kterého může Neves nastoupit, je sobotní 280. derby se Spartou. „Udělám maximum pro to, abych na utkání připravený. Pak už je to jenom na trenérovi, jak se rozhodne,“ uzavřela s úsměvem nová slávistická akvizice.

Fernando Neves, pětatřicetiletý zkušený zadák, působil naposledy dva roky ve francouzském druholigovém Châteauroux. Čeští fanoušci znají tohoto obránce z úspěšného dvouletého působení v Baníku Ostrava, kde Neves spolupracoval právě s trenérem Koubkem, Tomášem Mičolou a Mario Ličkou. 190 cm vysoký Neves má za sebou působen také v tuniské lize, kde získal ocenění pro nejlepšího středního obránce a nejlepšího zahraničního hráče, v Kataru, Švýcarsku (Grasshoppers Curych) nebo Portugalsku. Jako kapitán dovedl kapverdskou reprezentaci do čtvrtfinále Afrického poháru národu na jaře 2013.

Slavii naopak neposílí Alexandar Šofranac, který se z testů vrátil do svého mateřského klubu Mladost Podgorica.  

Aktuálně

Všichni jsme šli za společným cílem

včera
Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

Bylo to sladké vítězství, usmívá se Masopust

včera
Gólem na 2:0 udělal tečku na vítězství sešívaných v domácím poháru: „Bylo to čtvrté finále, konečně bylo pro mě vítězné," těší střelce druhého gólu.

Spolu máme double!

včera
Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Ostravou 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech unikátní double!

Další články