Přílet do Portugalska a v úterý první zápas

Slávisté po týdnu v Praze opět odletěli do tepla na herní soustředění do Portugalska. V oblasti Algarve je čekají dva týdny dřiny a čtyři přípravná utkání.

V pondělí dopoledne nabrali slávisté z Prahy směr do portugalského Fara. Po příletu následoval zhruba hodinový přejezd k městečku Lagos, kde sešívaní našli zázemí na pobřeží zhruba na hranici Středozemního moře a Atlantského oceánu v hotelu Cascade welness.

„Samozřejmě prostředí je zde úplně jiné, hlavně klimatické podmínky. Proto jsme zvolili tuto formu dvou soustředění po sobě. Byl zde týdenní mikrocyklus v Praze, který jsme chtěli hlavně kvůli našim fanouškům. Chtěli jsme před nimi odehrát zápas, protože nás jinak celou zimu neuvidí,“ vysvětluje asistent trenéra Jaroslav Köstl důvod, proč sešívaní letos zvolili dvě zimní soustředění.

Velkou výhodou v Portugalsku je, kromě skvělého počasí a krásného prostředí, hřiště přímo vedle hotelu, takže opadne každodenní cestování na tréninky. „Jsme rádi, že můžeme využit kvalit jak hotelu, tak i přilehlého hřiště, které je zde v dobrém stavu. Terény se samozřejmě nedají srovnávat s těmi, které máme nyní v Čechách, a jsme jedině rádi za to, že nám vedení umožnilo tato dvě soustředění. Největší výhoda je v tom, že na toto hřiště můžeme chodit i mimo samotné tréninkové jednotky. To znamená, že tam budou probíhat různé individuální tréninky nebo dotrénovávání hráčů,“ komentuje Köstl.

Po příletu čekal sešívané ihned trénink, na kterém se bohužel zranil trenér Jindřich Trpišovský, který utrpěl zlomeninu nosu. Držíme trenérovi palce, aby se dal co nejrychleji do pořádku!

V úterý ve 14 hodin českého času čeká slávisty první přípravné utkání proti Beijingu Sinobo Guoan. Je problém, že se hraje hned den po příletu? „Není to žádná komplikace. Když jezdíte na zápasy evropských pohárů a zrovna nejedeme o dva dny dříve, tak je ten rytmus podobný,“ popisuje Köstl, který vyhlíží i ostatní utkání na soustředění.

„Na zápasy se těšíme velmi, jelikož se nám podařilo sehnat hodně kvalitní soupeře. První souboj proti Guoanu, to je takový bratrovražedný souboj, takže na ten se těšíme moc. Máme zde také Salzburg, Brentford do 23 let a poslední zápas proti Rosenborgu Trondheim, což je pravidelný účastník evropských pohárů,“ zakončil asistent trenéra.

Aktuálně

ONLINE: Slavia hraje odvetu na Chelsea

dnes
Od 21:00 středoevropského času hraje Slavia odvetu čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea.

Chelsea Miroslava Stocha od A do Z

dnes
Záložník Slavie Miroslav Stoch nastartoval svoji úspěšnou kariéru v londýnské Chelsea, se kterou se Slavie ve čtvrtek utká o postup do semifinále UEFA Europa League. Jak sešívaný kanonýr vzpomíná na své angažmá ve věhlasném ostrovním klubu?

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky na Chelsea

dnes
Ve čtvrtek 18. dubna odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Londýně. Přečtěte si bližší informace k organizaci utkání. Pochod fanoušků startuje v 18:00.

Další články