Přípravu zahájila také juniorka

PRAHA – O den dříve než A-tým odjela ke svému soustředění také slávistická juniorka. Ta se tento týden připravuje v Krkonoších, zázemí našli sešívaní ve Švýcarské boudě.
Kromě zraněných Oskara Fotra a Martina Kadavého má Pavel Řehák k dispozici takřka kompletní podzimní kádr. Akorát Jan Peterka, Tomáš Souček a František Mysliveček zahájí přípravu s druholigovým Žižkovem, kde budou na testech.

S juniorkou se také připravují hráči, se kterými už realizační tým áčka nepočítá. Jan Vošahlík a Štěpán Koreš se zapojili do přípravy po návratu z hostování, s juniorkou trénují také Marcel Gecov a Jakub Petr. Dalším navrátilce je také Jan Prosek, který na podzim hostoval ve Štěchovicích z ČFL dostal se do konce i do reprezentace U20.

Hráči v přípravě juniorky: Soukup, Möglich, Pelikán, Bejbl, Prosek, Koreš, Gecov, Brož, Sodoma, Vošahlík, Petr, Vitarigov, Kuchta

Na soustředění nejede kvůli školním povinnostem Jakub Zámečník. Martin Hurka je nadále v Kolíně, kde by se měl do přípravy zapojit i Pavel Vyhnal z A-týmu. O jeho případném působení ve středočeském klubu by se teprve jednalo.

Dalšími hráči, kteří by na jaře měli působit na hostování, je trojice Salašovič, Šimeček a Liška. Ti se zapojí do přípravy Admiry, která je farmou Slavie a od jara ji povede nový trenér Jaroslav Peřina, který v nedávné minulosti působil úspěšně ve slávistické mládeži.

Ze Slavie U19 pak odešel záložník Michal Pecháček, který podepsal profesionální kontrakt v Teplicích.

Aktuálně

Oslavy 28. října v historii: Prestižní mezinárodní zápasy

dnes
Den po oslavách 28. října nastoupí Slavia v duelu Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Dříve nic neobvyklého. Tradici mezinárodních zápasů při příležitosti státního svátku zavedl příznivec Slavie Edvard Beneš.

Každý bod teď bude velice důležitý

včera
Ve čtvrtek sešívané v Edenu čeká druhý zápas Evropské ligy proti Leverkusenu. „Přípravě jsme věnovali hodně času. Doufám, že se to v zápase projeví,“ říká Jindřich Trpišovský.

Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

včera
Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Další články