Prohra slávistek s Turbine Potsdam

Fotbalistky Slavie mají za sebou již třetí přípravný zápas, tentokrát proti německému Turbine Potsdam prohrály 1:2.

Slavia dosud odehrála v přípravě dva zápasy, proti polskému mistrovi GKS Górnik Leczna vyhrály 4:1. Proti reprezentaci doktorů prohrály 1:4. Dnes nastoupily proti Turbine Potsdam, sestava nebyla kompletní, protože několik hráček není fit. Chybí Szewieczková či Pincová, do hry se zapojuje Krejčiříková. Několik minut odehrála Bartovičová, ale závěr nedohrála kvůli zranění. Stejné komplikace postihly útočnici Kožárovou, kdy nedohrála kvůli svalovým problémům.

Samotný zápas ukázal, že holky ještě nejsou dostatečně rozehrané. Kombinace vázla, docházelo ke ztrátám nebo se často volila složitá rozehrávka. Německý celek se snažil hrát kombinačně a postupně si vytvářel šance. V 16. minutě překvapila z velkého úhlu střelou Žemberyová, od brankářky se míč odrazil na tyč, dotírající Svitková již nedokázala dorazit. Jenže ve 21. minutě po centru ze strany hlavičkovala osamocená Ehegötz přesně k tyči. Po dvou minutách se ve vápně ke střele z otočky dostala Kožárová, bohužel branku minula. Potsdam zahrozila z brejku po slávistickém rohu, ale nedokázala trefit odkrytou branku. Ve 37. minutě po dlouhém míči a špatném zákroku hostující obránkyně využila mezeru v obraně Svitková a přehodila vyběhnutou brankářku. V závěru mohla Slavia strhnout vedení na svou stranu, ale střelu Krejčiříkové dobře chytající brankářka vyrazila, stejně jako hlavičkový pokus Necidové.

Ve druhém poločase se prostřídalo a Potsdam převzala jednoznačně otěže zápasu. Slávistky si toho moc nevypracovaly, kromě několika náznaků. Naopak hosté často stříleli, někdy to bylo hodně nebezpečné pokusy, několikrát byla na správném místě Votíková nebo holkám přílo štěstí. Přesto se dočkal vítězné branky, v 70. minutě se po rohu dostal míč k Weidauer, která nechytatelnou střelou od břevna překonala Votíkovou.

Další zápas je naprogramu za týden, kdy hrají slávistky s Bayernem Mnichov v Regensburgu. Pak již startuje pohár (16. 2. s Hradcem) a liga (23. 2. se Slováckem).

Slavia - Potsdam 1:2

Branky: 21. Ehegötz, 37´ Svitková, 75. Weidauer

Sestava: Votíková - Jarchovská, Necidová (46. Sedláčková), Krejčiříková, Dědinová (46. Khýrová) - Divišová, Černá (62. Bartovičová), Persson, Svitková, Žemberyová (46. Veselá) - Kožárová (65. Žemberyová)

Fotogalerie

Aktuálně

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

dnes
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

včera
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Góly na poslední chvíli: Slávisty rozjásal František Veselý

včera
Slavia porazila senzačně Slovan Bratislava! Červenobílým zařídil výhru na poslední chvíli legendární František Veselý.

Další články