Prohra slávistek v derby

Slávistky i letošní třetí derby prohrály, tentokrát 2:4, a prakticky tak definitivně přišly o šanci na zisk mistrovského titulu.

Do třetího derby sezony vstoupila aktivněji Slavia a hned po dvanácti minutách hry ji zaslouženě do vedení dostala Divišová. Sparta ovšem dostala možnost k vyrovnání, po kontaktu Bartoňové se Stromovou domácí fotbalistky zahrávaly pokutový kop a sama faulovaná mířila přesně.

Vedení sešívaným mohla vrátit Szewieczková, ale svoji střelu otřela o horní tyčku. Před přestávkou nebezpečně střílela hostující Hasenbegovičová, ovšem Vaníčková její pokus vyrazila opět na břevno a do šaten tak oba celky odcházely za nerozhodného stavu.

Po změně stran se opět radovala Slavia, když byla na zadní tyči opět volná Divišová a vrátila vršovickému týmu vedení. Následně nebezpečně střílela Svitková, ale Vaníčková byla na místě. Sparťanky však udeřily dvěma slepenými góly a otočily skóre.

Nejdříve se opět radovala Stromová, třetí branku přidala přesnou střelou pod břevno Burkenroadová. Letenská útočnice se radovala ještě jednou a uzavřela skóre na konečných 4:2.

O titulu je tedy prakticky rozhodnuto, slávistky dnes potřebovaly nutně vyhrát. Nyní je ztráta devíti bodů a Spartě stačí v příštím kole porazit Liberec.

Sparta - Slavia 4:2 (1:1)
Slavia:
Votíková - Bartoňová (72. Dědinová), Pincová (60. M. Dubcová), Hasanbegovičová, Sjömanová - Divišová, K. Dubcová, Bartovičová, Svitková, Szewieczková - Černá (46. Veselá)
Branky: 19. (pen.) a 68. Strom(pen.), 69. Burkenroad, 82. Burkenroad - 11. Divišová, 59. Divišová