Prohra v posledním derby sezony

Slávistky v posledním letošním derby prohrály se Spartou na domácím hřišti 3:5.

Poslední letošní derby, na jaře již čtvrté, nemělo pozitivní průběh. O všem v lize již bylo rozhodnuto, přesto derby je vždy výjimečné. Začátek byl sice vyrovnaný, ale ve 14. minutě po rohu skórovala Bertholdová. Další rána přišla o devět minut později, Sedláčkové se nepodařilo odkopnout, Sparta toho využila a do prázdné branky zakončovala Bužková. A Sparta byla na koni, po dalších dvou minutách se po rychlém brejku prosadila křižnou střelou Burkenroadová. Slavii se podařilo snížit, po dobrém centru Michaely Dubcové z voleje zakončovala Divišová. Výsledek se mohl ještě více korigovat, ale to by slávistky musely být efektivnější. Bartoňová se dostala do vápna, obešla obránkyně a v dobré pozici nakonec vůbec netrefila branku.

Druhý poločas nebyl ze strany Slavie dobrý, velice rychle se totiž prosadila Mikolajová, když přetlačila naší obránkyni a křižnou střelou překonala Lukášovou. Jenže netrvalo dlouho a přišel již pátý gól, kdy se opět prosadila Mikolajová. Slávistky nechtěly zanechat špatný výsledkový dojem, takže nadále bojovaly. V 60. minutě skórovala ze standardní situace Svitková. A v 68. minutě po centru Szewieczkové skórovala hlavou Veselá. A střelu Pěničkové gólmanka s námahou vyrazila. Víc už slávistky nezvládly a prohrály derby 3:5.

Aktuálně

Od začátku jsme byli lepším týmem

před 2 dny
Jaroslav Zelený nastoupil ke svému prvnímu utkání v letošní sezoně a podílel se skvělým výkonem na vítězství 3:0. „Od začátku jsme byli lepším týmem,“ vnímal vítězství zaslouženě.

Domácí hráli aktivně, naše vítězství je ale zasloužené

před 2 dny
Slávisté v šestém kole FORTUNA:LIGY zavítali na hřiště Českých Budějovic a po skvělém výkonu zvítězili 3:0. „Byla hezká kulisa a hřiště bylo dobře připravené, což se odrazilo i na kvalitě fotbalu,“ těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Celé utkání jsme odehráli velice dobře

před 2 dny
Milan Škoda naskočil do utkání proti Českým Budějovicím na posledních 15 minut a připsal si jednu branku. „První poločas byl skvělý, v druhém jsme přidali góly,“ hodnotil po utkání.

Další články