Prohra v posledním derby sezony

Slávistky v posledním letošním derby prohrály se Spartou na domácím hřišti 3:5.

Poslední letošní derby, na jaře již čtvrté, nemělo pozitivní průběh. O všem v lize již bylo rozhodnuto, přesto derby je vždy výjimečné. Začátek byl sice vyrovnaný, ale ve 14. minutě po rohu skórovala Bertholdová. Další rána přišla o devět minut později, Sedláčkové se nepodařilo odkopnout, Sparta toho využila a do prázdné branky zakončovala Bužková. A Sparta byla na koni, po dalších dvou minutách se po rychlém brejku prosadila křižnou střelou Burkenroadová. Slavii se podařilo snížit, po dobrém centru Michaely Dubcové z voleje zakončovala Divišová. Výsledek se mohl ještě více korigovat, ale to by slávistky musely být efektivnější. Bartoňová se dostala do vápna, obešla obránkyně a v dobré pozici nakonec vůbec netrefila branku.

Druhý poločas nebyl ze strany Slavie dobrý, velice rychle se totiž prosadila Mikolajová, když přetlačila naší obránkyni a křižnou střelou překonala Lukášovou. Jenže netrvalo dlouho a přišel již pátý gól, kdy se opět prosadila Mikolajová. Slávistky nechtěly zanechat špatný výsledkový dojem, takže nadále bojovaly. V 60. minutě skórovala ze standardní situace Svitková. A v 68. minutě po centru Szewieczkové skórovala hlavou Veselá. A střelu Pěničkové gólmanka s námahou vyrazila. Víc už slávistky nezvládly a prohrály derby 3:5.

Aktuálně

Hráči na hostování: Gól Baluty rozhodl o vítězství nad Budějovicemi

dnes
Jak se v uplynulých třech kolech dařilo hráčům na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Před 90 lety vyhrála Slavia ligu bez ztráty bodu!

včera
Historický výsledek zaznamenala celá fotbalová Evropa. Ve středu 4. června 1930 vyhrála SK Slavia I. československou fotbalovou ligu bez ztráty jediného bodu!

Legenda mládežnické akademie

včera
Zdeněk Blažek působí na Slavii už 30 let, původně jako trenér, nyní jako koordinátor sportovní činnosti v tréninkovém centru Xaverov v Horních Počernicích.

Další články