Reakce na nepravdivé informace deníku Blesk

PRAHA – SK Slavia Praha v posledních měsících opakovaně dementovala nepravdivé informace médií vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s. Daniela Křetínského (deníky Blesk a Sport, servery isport.cz a blesk.cz) o přestupních částkách a podpisových bonusech nových hráčů A týmu.
Samotnému vydavatelství dokonce poskytla pravdivé informace a požádala o tiskovou opravu podle tiskového zákona. Místo nápravy stavu dnes, v pondělí 8. 1. 2018, vydal deník Blesk, vlajková loď vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s., další článek s titulkem "Drahý špás!”, podle něhož se SK Slavia Praha zavázala investovat do příchodu a mezd hráčů Halila Altintopa, Ruslana Rotaně a Pera Egila Floa částku 155 milionů Kč.

Tyto informace jsou jednoznačně nepravdivé a až neuvěřitelně se odchylují od skutečnosti. Zveřejnění takto zásadně nepravdivých údajů a jejich vydávání za skutečnost přitom poškozuje SK Slavii Praha v očích fanoušků, sponzorů, odborníků, široké veřejnosti a vnáší i pochybnosti do samotné kabiny A týmu.

Vedení SK Slavia Praha se proto s cílem zabránit soustavnému poškozování klubu rozhodlo mimořádně zveřejnit skutečné podpisové bonusy hráčů Halil Altintop, Ruslan Rotaň a Per-Egil Flo a ukázat tím absurditu informací médií vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.

Fanoušci, sponzoři, široká veřejnost i novináři si tak mohou sami ověřit serióznost médií vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.

HALIL ALTINTOP
Podpisový bonus dle deníku Blesk: 50 milionů Kč
Podpisový bonus dle reality: 5,98 milionů Kč

RUSLAN ROTAŇ
Podpisový bonus dle deníku Blesk: 25 milionů Kč
Podpisový bonus dle reality: 0 Kč

PER-EGIL FLO
Podpisový bonus dle deníku Blesk: 13 milionů Kč
Podpisový bonus dle reality: 1,3 milionu Kč

Podobně neseriózní jsou i další informace deníku Blesk. Například hráč Ruslan Rotaň nemá plat 1,2 milionu Kč, ale 410 tisíc Kč. Dohoda s hráčem na odchodném je ve výši dvou platů. Celkem tak jeho působení ve Slavii, za které mu klub velice děkuje, nestálo téměř 40 milionů Kč, jak uvedl deník Blesk, ale desetkrát méně.

SK Slavia Praha chápe snahu médií získávat informace o dění ve Slavii a ty ověřené a správné poté zveřejňovat. Nelze však pochopit, proč vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s. Daniela Křetínského, které SK Slavia Praha veřejně i cestou právních zástupců upozornila na zveřejňování nepravdivých informací, v této činnosti nadále pokračuje.

Aktuálně

Ženský tým hlásí čtyři posily!

včera
Slavia hlásí čtyři nové posily! Minulý týden jsme zveřejnili příchod Ashley Herndon, nyní přichází Američanka Morgan Proffitt a Kanaďanka Kylla Sjoman, a dále ze Slovácka talentovaná dvojčata Kamila a Michaela Dubcovy.

U19: Dorostenci podlehli Bayernu 1:3

před 2 dny
K prvnímu přípravnému duelu na nadcházející sezonu cestovali starší dorostenci Slavie do Mnichova, kde se utkali s Bayernem. Sešívaní po gólu Ladislava Krobota vedli, domácí celek ale utkání otočil na konečných 3:1 y pohledu Bayernu.

Juniorka: Těsná prohra s Táborskem

před 2 dny
Po zápasech s Ústím nad Labem a Chrudimí čekal na juniorku Slavie duel s Táborskem. Sešívaní po poločase vedli 1:0, utkání nakonec skončilo výhrou Táborska 3:2.

Další články