Rondić odchází do Liberce, Vantruba míří do Příbrami

Dvacetiletý útočník B-týmu sešívaných Imad Rondić opouští Slavii a přestupuje do severočeského Liberce. Brankář Martin Vantruba by měl na jaře hostovat v Příbrami.

Bosenský útočník Imad Rondić přestupuje do Slovanu Liberec. Dvacetiletý útočník vsítil na podzim ve čtrnácti zápasech třetí nejvyšší fotbalové soutěže osm branek a podle Jiřího Bílka, člena sportovního oddělení Slavie, do jehož gesce patří B-tým a hráči na hostování, je pro mladého útočníka správný čas na další na kariérní posun. „Imad Rondić přerostl úroveň našeho B-týmu a je potřeba, aby udělal další krok pro svůj rozvoj. Liberec v tomto případě vnímáme jako ideální destinaci," přibližuje člen sportovního úseku klubu.

Sešívaní podle Jiřího Bílka mohou za určitých podmínek získat Imada Rondiće zpět. „Jsme rádi, že jsme se s Libercem dohodli a podmínkách, které jsou výhodné pro všechny strany a díky kterým můžeme s hráčem za určitých okolností jednat o návratu do Slavie," říká bývalý obránce Slavie.

Slavii kromě Imada Rondiće opustí pro jarní část sezony i slovenský brankář Martin Vantruba, kterému skončilo půlroční hostování v Pohronie a na následující tři měsíce by měl být zapůjčen do Příbrami. „Martin Vantruba má povolení se připravovat v Příbrami, se kterou aktuálně finišujeme jeho půlroční hostování," říká Jiří Bílek.

Aktuálně

Slavisté odletěli do dánského Herningu

dnes
Slávisté odletěli z Letiště Václava Havla do Herningu, kde je čeká odveta play-off Ligy mistrů proti domácímu FC Midtjylland. Utkání se odehraje ve středu od 21:00.

Béčko porazilo Sokolov 5:0. Sima a Křišťan pálili dvakrát

včera
Slávisté navázali na první výhru sezony z minulého kola a na domácím hřišti porazili ještě v minulé sezoně druholigový Sokolov vysoko 5:0. Dvěma góly se prosadil senegalský útočník Abdallah Sima.

Snažím se plnit roli, se kterou jsem přišel

včera
Poprvé v základní sestavě nastoupil proti Slovácku Jan Kuchta, který hned v úvodu zápasu zařídil penaltu. „Jsem za to hrozně šťastný,“ říká.

Další články