Ruslan Rotaň podepíše jednoletý kontrakt

PRAHA - Třetí velkou posilou Slavie po Dannym a Altintopovi je ukrajinský záložník Ruslan Rotaň. Ten podepíše se Slavií jednoletý kontrakt.
Ruslan Rotaň už s námi týden trénoval. Je to maximálně pracovitý a skromný kluk. Nastupuje ve středu zálohy. Má velký přehled, dokáže dát finální i předfinální přihrávku, levá pravá noha," okomentoval posilu z Ukrajiny trenér Jaroslav Šilhavý.

Ruslan Rotaň byl dlouholetým kapitánem ukrajinského Dněpru Dněpropetrovsk, kterému byl věrný téměř celou svou fotbalovou kariéru. Pouze mezi lety 2005 – 2008 působil v Dynamu Kyjev, kde získal trofej pro mistra ligy a dvakrát vyhrál ukrajinský pohár. Od roku 2008 byl ale zpět v Dněpru. Se svým týmem se probojoval v sezoně 2014/2015 senzačně až do finále Evropské ligy, kde ukrajinský klub podlehl Seville. V evropských pohárech odehrál Rotaň celkem 64 zápasů, vstřelil v nich 8 branek a připsal si 5 asistencí. Pětatřicetiletý střední záložník patří také k dlouholetým oporám ukrajinské reprezentace, za kterou nastoupil k téměř stovce utkání.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Zápasu by slušel spíše výsledek 2:2, ví Kolář

před 2 dny
Pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy si proti Genku připsal brankář Ondřej Kolář. V zápase s belgickým soupeřem se zaskvěl několika skvělými zákroky a udržel Slavii ve hře o postup. ​„Zápas se hrál nahoru dolů, oba týmy měly šance skórovat. Bezbrankový výsledek je do odvety dobrý," říká Ondřej Kolář.

Další články