S výsledkem jsme spokojeni, hra ale mohla být lepší

Sešívaní porazili v 15. kole ČFL skupiny A Rakovník jasně 4:2. „Jsem rád, že jsme naše podzimní účinkování završili vítězstvím," říká trenér Martin Hyský.

„Jsem především rád, že jsme naše podzimní účinkování završili vítězstvím, na druhou stranu jsme věděli, že máme v podstatě povinnost získat tři body. Hráli jsme s týmem, který je zřejmě zaslouženě na chvostu ligové tabulky. Poprvé v sezoně jsme museli hrát na umělé trávě, což je úplně jiný fotbal. Rozměry toho hřiště na Xaverově navíc nejsou zcela optimální, a to pomohlo soupeři v obranné fázi. Věděli jsme ale, že budeme muset dobývat, být trpěliví a kvalitní na míči. Do zápasu jsme, myslím, dobře vstoupili, brzy jsme dali gól a ve čtrnácté minutě to bylo už o dvě branky, takže začátek jsme chytli. Nevyvarovali jsme se ale chyb vzadu, soupeř se dostal do zakončení a mrzí mě celkově, že jsme dostali dva góly, to se určitě stát nemělo,“ hodnotí utkání proti Rakovníku trenér Martin Hyský.

„V druhém poločase jsme udělali dvě změny, jednu kvůli zranění, druhou výkonnostní. Oba kluci, kteří do zápasu přišli, podali dobrý výkon a oživili hru. Obrázek hry byl ale v obou poločasech stejný, bylo to o dobývání, záleželo na tom, jak kvalitní budeme ve finální fázi. Několikrát jsme se do šancí dostali a dali jsme čtyři góly, všechny dle mého byly hezké. Celkově tedy s výsledkem panuje spokojenost, předvedená hra ale mohla být lepší,“ ví kouč B-týmu Slavie.

Sešívaní postrádali v utkání řadu hráčů, kteří si plnili své povinnosti v mládežnických reprezentacích. „Reprezentanti měli náročný program, absolvoval jsem s nimi oba zápasy v Holandsku, byla to velice kvalitní utkání. Vrátili se včera v noci a bylo jasné, že do dnešního zápasu nepůjdou. Myslím si, že nám v dnešním zápase nechyběli, příležitost dostali ti, kteří třeba zatím tolik nehráli. Hlavně tady ale byl Lukáš Provod s Lacem Takácsem, kteří také potřebují herní praxi a měli chuť si jít zahrát. Absence reprezentantů tedy nebyla tak citelná, viděli jsme alespoň kluky, kteří na podzim tolik prostoru nedostali,“ říká trenér sešívaných.

„Kluci z áčka zahráli skvěle, je vidět, že jsou jinde. Oba mají obrovskou kvalitu, v zápase to bylo hodně vidět. Laco Takács nám hodně pomohl vzadu, Lukáš Provod také odehrál nadstandardní zápas. Byl hodně v pohybu, na míči, dal hezký gól. Je to dobré i pro něj, potřebuje herní praxi. Oba hráči si řekli, že chtějí hrát a oba nám hodně pomohli," uzavírá Martin Hyský.

Aktuálně

Info k 296. derby a mistrovským oslavám

včera
Ve středu 8. července vypuknou v Sinobo Stadium mistrovské oslavy. Od 18 hodin je v Edenu na programu 296. derby se Spartou.

Legendární funkcionář Jiří Vrba slaví jubileum

včera
Díky němu se z Dynama Praha stala opět SLAVIA. Legendární funkcionář Jiří Vrba dnes slaví významné životní jubileum. Je mu 90 let.

Ve středu od 18:00 zakončení sezony proti Spartě

před 2 dny
Slávisté zakončí sezonu ve středu od 18:00 posledním utkáním finále FORTUNA:LIGY, ve kterém přivítají Spartu. Celkově už 296. derby vyhlížejí asistent Zdeněk Houštecký a kapitán Jan Bořil.

Další články