SROVNÁNÍ FORMY: Bayer leverkusen

Už ve čtvrtek vyběhnou sešívaní na domácí půdě k druhému utkání skupiny Evropské ligy proti Bayeru Leverkusen.

Druhý skupinový zápas Evropské ligy 2020/21 odehrají sešívaní už ve čtvrtek od 21:00 na domácí půdě proti Bayeru Leverkusen. Pojďme se proto nyní podívat, jak si zatím německé mužstvo vede ve srovnání s pražskými červenobílými v roce 2020 významně poznamenaném pandemií COVID-19.

Německá Bundesliga se narozdíl od FORTUNA:LIGY nadále hraje, Leverkusen dohrával v pondělí na domácí půdě 5. kolo proti Augsburgu, zvítězil 3:1. Aby bylo srovnání co možná nejvíce vypovídající, vychází proto statistika ze všech ligových zápasů odehraných v kalendářním roce 2020.

Ve srovnání mají mírnou převahu sešívaní. Leverkusen odehrál o zápas více, slávisté dokázali z 21 zápasů vytěžit o 6 bodů více, neboli v průměru o 0,38 bodu/zápas více než jejich německý soupeř. Cenné body stály Bayer zejména horší výkony v závěru sezony a nestabilní výkony v obraně. Zadákům 5. celku Bundesligy se podařilo čisté konto udržet v 7 případech, v 7 utkáních pak inkasovali 2 a více gólů.

Leverkusen zdobí zejména ofenziva. Celkový počet 44 gólů z 22 zápasů znamená průměr dvou branek na zápas, ještě o trochu lépe si vedla Slavia, která vstřelila 43 branek ve 21 utkáních. 

Foto: Bayer Leverkusen
V loňské sezoně se Leverkusen gólově spoléhal zejména na góly Kaie Havertze a Kevina Vollanda, kteří si mezi sebe ve všech soutěžích rozdělili 30 branek. Ani jeden už ale v klubu nepůsobí. Zdá se, že střelecké otěže poměrně úspěšně přebral Alario. Tento argentinský forvard si v lize připsal tři branky za pět kol, přidal i branku v Evropské lize proti Nice. V Bayeru se na gólech výrazně podílí i křídelníci, v zápase proti Nice byli hned u pěti gólů. Bellarabi se dvakrát přesně trefil, Diaby branku vstřelil a na další nahrál, Bailey dva góly připravil pro své spoluhráče.

LIGOVÁ STATISTIKA ZA ROK 2020

  SK Slavia Praha Bayer Leverkusen
Odehrané lig. zápasy 21 22
Počet bodů 47 41
Body/zápas 2,24 1,86
Vstřelené branky 43 44
Vstřelené branky/zápas 2,05 2,00
Obdržené branky 10 26
Obdržené branky/zápas 0,48 1,18
Hodnota kádru* 35,6 mil. EUR 323,45 mil. EUR

* Hodnota kádru podle webu transfermarkt.de ke dni 28. 10. 2020

Aktuálně

V neděli od 18:30 proti Zbrojovce Brno

před 2 dny
Sešívaní vyzvou v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY na svém hřišti v neděli od 18:30 nováčka nejvyšší soutěže Zbrojovku Brno.

Tým ukázal obrovské srdce a velkou kvalitu

před 2 dny
Sešívaní zvítězili ve čtvrtém zápase základní skupiny Evropské ligy 3:1 na hřišti Nice. „Po všech stránkách to byl velice náročný zápas," říká Jindřich Trpišovský.

Za první gól jsem strašně rád. Vítězství je pro fanoušky

před 2 dny
Ondřej Lingr otevřel svůj gólový účet ve Slavii i zápis utkání v Nice výstavní trefou zpoza vápna. „Za takový první gól ve Slavii jsem neskutečně rád, vyšlo to parádně. V zápase jsme potvrdili formu, ve které musíme pokračovat."

Další články