Sešívanou ofenzivu posílí Abdalláh Júsuf Hilál

Slavia v lednu získala další posilu, z Bohemians do Edenu přestupuje Abdalláh Júsuf Hilál. Bahrajnský útočník v klubu podepsal smlouvu do června 2022, letošní jaro ale ještě stráví na hostování v Bohemce.

„Júsuf nás velmi zaujal svými výkony v podzimní části ligy. Vidíme v něm komplexního útočníka s výbornými dispozicemi. Navíc může udělat ještě velký progres, neboť do nedávna nefungoval v profesionálním prostředí. Teprve v momentě, kdy bude v delším horizontu trénovat náročnějším způsobem, může ukázat, co v něm doopravdy je,“ věří sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Bahrajnský útočník se nicméně k červenobílým připojí až v létě. Jarní část sezony ještě odehraje za Bohemians. Proč se tak klub rozhodl? „Momentálně je Júsuf na mistrovství Asie a vrátí se až na konci zimní přípravy. Byla by tak pro něj velmi složitá adaptace v týmu, navíc s konkurencí, která tu je. Pro jeho další vývoj bude jedině dobře, když bude mít možnost pokračovat v tom, co začal v Bohemce, tedy v adaptaci na české prostředí a českou ligu. Získá tam více prostoru, než by měl u nás,“ dodává Nezmar.

Svůj pozdrav posílá slávistům z mistrovství také sám hráč. „Ahoj slávisti, je pro mě ctí, že s vámi mohu mluvit jako hráč SK Slavia Praha. Posledních několik měsíců pro mě bylo snových. Rád bych poděkoval Bohemce, za šanci, kterou jsem dostal, stejně jako mé agentuře Sport Invest za její péči a Slavii za tuto velkou příležitost. Oceňuji, že budu součástí historie takového klubu, jakým Slavia je. Zdravím všechny z Asia Cupu a nemůžu se dočkat, až se uvidíme v Praze. Udělám, co bude v mých silách, abych pomohl Bohemce za všechno, co pro mě udělali. A v létě už budu bojovat za slavnou Slavii Praha. Spolu jsme silnější!“ Těší se do Edenu Júsuf.

Útočník Abdalláh Júsuf Hilál se narodil 12. června 1993 v hlavním městě Bahrajnu Manáma. Od roku 2009 hrál za celek East Riffa. V sezoně 2017/2018 působil na hostování v celku Al-Muharraq, se kterým také vyhrál nejvyšší bahrajnskou soutěž. V létě roku 2018 pak zamířil do Bohemians 1905. Júsuf se tak stal prvním hráčem Bahrajnu, který kdy přestoupil do evropského prvoligového klubu.

Za Bohemians 1905 odehrál v podzimní části patnáct ligových zápasů, ve kterých skóroval pětkrát. Ke své bilanci přidal tři asistence. Další tři starty zaznamenal v MOL Cupu. Júsuf je také stálým reprezentantem Bahrajnu. V kvalifikaci na MS 2018 odehrál za národní tým pět zápasů a vstřelil tři branky a aktuálně ho čeká Asijský pohár právě v dresu Bahrajnu.

Do Bohemians naopak ze Slavie na jarní část soutěže míří na hostování stoper Lukáš Pokorný.

Aktuálně

Zelený život ovládne poslední podzimní ligové kolo

včera
Fotbal pro všechny děti a bez omezení. Tak by se dala přeložit iniciativa Ligové fotbalové asociace a všech ligových klubů pod hlavičkou Nadačního fondu Zelený život. Závěr podzimní části FORTUNA:LIGY se převlékne do zelena. Dvacáté ligové kolo bude totiž patřit Nadačnímu fondu Ligové fotbalové asociace Zelený život, který podporuje mladé fotbalisty a fotbalistky ze sociálně slabších rodin ve věku 5 - 15 let.

Bavili jsme lidi fotbalem, o to nám jde

před 2 dny
Sešívaní podlehli v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů Dortmundu těsně 1:2. ​„Pro hráče i tým mám jen slova uznání," říká Jindřich Trpišovský.

Velký zážitek kazí jen výsledek, říká Takács

před 2 dny
Ladislav Takács si s Dortmundem prožil zápas snů, bohužel se smutným koncem. ​„Škoda, že to neskončilo remízou,“ říká debutant základní sestavy v Lize mistrů.

Další články