Sešívanou ofenzivu posílí Abdalláh Júsuf Hilál

Slavia v lednu získala další posilu, z Bohemians do Edenu přestupuje Abdalláh Júsuf Hilál. Bahrajnský útočník v klubu podepsal smlouvu do června 2022, letošní jaro ale ještě stráví na hostování v Bohemce.

„Júsuf nás velmi zaujal svými výkony v podzimní části ligy. Vidíme v něm komplexního útočníka s výbornými dispozicemi. Navíc může udělat ještě velký progres, neboť do nedávna nefungoval v profesionálním prostředí. Teprve v momentě, kdy bude v delším horizontu trénovat náročnějším způsobem, může ukázat, co v něm doopravdy je,“ věří sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Bahrajnský útočník se nicméně k červenobílým připojí až v létě. Jarní část sezony ještě odehraje za Bohemians. Proč se tak klub rozhodl? „Momentálně je Júsuf na mistrovství Asie a vrátí se až na konci zimní přípravy. Byla by tak pro něj velmi složitá adaptace v týmu, navíc s konkurencí, která tu je. Pro jeho další vývoj bude jedině dobře, když bude mít možnost pokračovat v tom, co začal v Bohemce, tedy v adaptaci na české prostředí a českou ligu. Získá tam více prostoru, než by měl u nás,“ dodává Nezmar.

Svůj pozdrav posílá slávistům z mistrovství také sám hráč. „Ahoj slávisti, je pro mě ctí, že s vámi mohu mluvit jako hráč SK Slavia Praha. Posledních několik měsíců pro mě bylo snových. Rád bych poděkoval Bohemce, za šanci, kterou jsem dostal, stejně jako mé agentuře Sport Invest za její péči a Slavii za tuto velkou příležitost. Oceňuji, že budu součástí historie takového klubu, jakým Slavia je. Zdravím všechny z Asia Cupu a nemůžu se dočkat, až se uvidíme v Praze. Udělám, co bude v mých silách, abych pomohl Bohemce za všechno, co pro mě udělali. A v létě už budu bojovat za slavnou Slavii Praha. Spolu jsme silnější!“ Těší se do Edenu Júsuf.

Útočník Abdalláh Júsuf Hilál se narodil 12. června 1993 v hlavním městě Bahrajnu Manáma. Od roku 2009 hrál za celek East Riffa. V sezoně 2017/2018 působil na hostování v celku Al-Muharraq, se kterým také vyhrál nejvyšší bahrajnskou soutěž. V létě roku 2018 pak zamířil do Bohemians 1905. Júsuf se tak stal prvním hráčem Bahrajnu, který kdy přestoupil do evropského prvoligového klubu.

Za Bohemians 1905 odehrál v podzimní části patnáct ligových zápasů, ve kterých skóroval pětkrát. Ke své bilanci přidal tři asistence. Další tři starty zaznamenal v MOL Cupu. Júsuf je také stálým reprezentantem Bahrajnu. V kvalifikaci na MS 2018 odehrál za národní tým pět zápasů a vstřelil tři branky a aktuálně ho čeká Asijský pohár právě v dresu Bahrajnu.

Do Bohemians naopak ze Slavie na jarní část soutěže míří na hostování stoper Lukáš Pokorný.

Aktuálně

Slavisté odletěli do dánského Herningu

dnes
Slávisté odletěli z Letiště Václava Havla do Herningu, kde je čeká odveta play-off Ligy mistrů proti domácímu FC Midtjylland. Utkání se odehraje ve středu od 21:00.

Béčko porazilo Sokolov 5:0. Sima a Křišťan pálili dvakrát

včera
Slávisté navázali na první výhru sezony z minulého kola a na domácím hřišti porazili ještě v minulé sezoně druholigový Sokolov vysoko 5:0. Dvěma góly se prosadil senegalský útočník Abdallah Sima.

Snažím se plnit roli, se kterou jsem přišel

včera
Poprvé v základní sestavě nastoupil proti Slovácku Jan Kuchta, který hned v úvodu zápasu zařídil penaltu. „Jsem za to hrozně šťastný,“ říká.

Další články