Sešívaný Mikuláš naděloval v Motole

Slávisté i letos dodrželi více než deset let trvající tradici a našli si čas k návštěvě transplantační jednotky kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole.

Stejně jako minulý rok se do mikulášského úboru oblékl obránce Michal Frydrych, dlouhodobé zkušenosti s převlekem čerta zúročil také vedoucí A-týmu Stanislav Vlček. Druhým z pekelníků se tentokrát stal obránce Vladimír Coufal. Všichni tři se vypravili na dětské onkologické oddělení do fakultní nemocnice v pražském Motole.

Hráči Slavie nejprve uspořádali v kabině, tak jako každý rok, mikulášskou sbírku. Za vybrané peníze nakoupili sešívaní dárky pro oddělení, zejména knížky, hry, výtvarné potřeby a další věci. Dárky děti využijí mimo jiné i v každoročních letních onkologických hrách, ve kterých mladí pacienti z Motola hrají zpravidla právě „za Slavii“. Dárky slávisté předali do rukou paní doktorky Choniawkové a pana profesora Sedláčka.

Poté Mikuláš s oběma čerty navštívil pět dětí na samotném oddělení, následovalo recitování básniček a písniček na ambulanci, kterému se nevyhnuli ani doktoři a sestřičky. I pro ně měl ale Mikuláš připraven drobné dárky.

Část kabinou vybraných peněz bude také použita na nákup sušičky vzduchu do bytu rodiny jednoho z malých pacientů, který po dvou letech opouští nemocnici.

Aktuálně

Stopeři jako možná zbraň, s kádrem jsme spokojeni

včera
Po remíze v prvním přípravném utkání proti Olympiakosu mluvil s novináři asistent trenéra Jaroslav Köstl o stoperské dvojici, chystaných změnách v kádru, zdravotním stavu hráčů i spokojenosti s šíří soupisky.

Křest ohněm. Jsem připravený se tu zlepšovat

včera
Proti Olympiakosu odehrál první minuty v sešívaném David Douděra, který do Slavie přišel z Mladé Boleslavi. Po premiéře mluvil o prvním přípravném zápase i svých dojmech z nového angažmá.

V přípravném duelu remíza s řeckým mistrem

včera
Úvodním soupeřem Slavie na druhém soustředění byl řecký mistr Olympiakos Pireus. Remízu 1:1 vystřelil sešívaným před přestávkou Aiham Ousou.

Další články