Sešívaný Mikuláš naděloval v Motole

Slávisté i letos dodrželi více než deset let trvající tradici a našli si čas k návštěvě transplantační jednotky kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole.

Stejně jako minulý rok se do mikulášského úboru oblékl obránce Michal Frydrych, dlouhodobé zkušenosti s převlekem čerta zúročil také vedoucí A-týmu Stanislav Vlček. Druhým z pekelníků se tentokrát stal obránce Vladimír Coufal. Všichni tři se vypravili na dětské onkologické oddělení do fakultní nemocnice v pražském Motole.

Hráči Slavie nejprve uspořádali v kabině, tak jako každý rok, mikulášskou sbírku. Za vybrané peníze nakoupili sešívaní dárky pro oddělení, zejména knížky, hry, výtvarné potřeby a další věci. Dárky děti využijí mimo jiné i v každoročních letních onkologických hrách, ve kterých mladí pacienti z Motola hrají zpravidla právě „za Slavii“. Dárky slávisté předali do rukou paní doktorky Choniawkové a pana profesora Sedláčka.

Poté Mikuláš s oběma čerty navštívil pět dětí na samotném oddělení, následovalo recitování básniček a písniček na ambulanci, kterému se nevyhnuli ani doktoři a sestřičky. I pro ně měl ale Mikuláš připraven drobné dárky.

Část kabinou vybraných peněz bude také použita na nákup sušičky vzduchu do bytu rodiny jednoho z malých pacientů, který po dvou letech opouští nemocnici.

Aktuálně

Slavisté odletěli do dánského Herningu

dnes
Slávisté odletěli z Letiště Václava Havla do Herningu, kde je čeká odveta play-off Ligy mistrů proti domácímu FC Midtjylland. Utkání se odehraje ve středu od 21:00.

Béčko porazilo Sokolov 5:0. Sima a Křišťan pálili dvakrát

včera
Slávisté navázali na první výhru sezony z minulého kola a na domácím hřišti porazili ještě v minulé sezoně druholigový Sokolov vysoko 5:0. Dvěma góly se prosadil senegalský útočník Abdallah Sima.

Snažím se plnit roli, se kterou jsem přišel

včera
Poprvé v základní sestavě nastoupil proti Slovácku Jan Kuchta, který hned v úvodu zápasu zařídil penaltu. „Jsem za to hrozně šťastný,“ říká.

Další články