Silvestrovské derby internacionálů skončilo remízou

Tradiční Silvestrovské derby internacionálů skočilo v letošním ročníku remízou 3:3. V kategorii veteránů zvítězila Sparta vysoko 5:1.

34. ročník tradičního Silvestrovského derby se i tentokrát odehrál na umělém trávníku v Edenu, kam dorazilo podpořit slávisty značné množství sešívaných fanoušků. Před zraky televizních kamer se spolu, tak jako každý rok, utkali bývalí hráči Slavie a Sparty ve dvou kategoriích. Za internacionály nastoupili fotbalisté nad 35 let, týmy veteránů tvořili hráči minimálně o deset let starší.

V derby Veteránů zvítězila Sparta

Jako první diváci shlédli derby veteránů, které Slavii tentokrát příliš nevyšlo. Skóre vyhroceného zápasu totiž už v 9. minutě otevřel letenský Lokvenc a o pět minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Novotný.

Snížit nepříznivě se vyvíjející stav mohl na začátku druhé půle utkání útočník Pavel Kuka, který ale neproměnil nařízený pokutový kop. Nedlouho poté měla penaltu na druhé straně hřiště k dispozici i Sparta. Míč si k puntíku postavil Budka, který nezaváhal a přidal třetí branku letenských. Po čtvrté trefě Kincla sice vsítil gól sešívaný Roman Janoušek, poslední slovo však měl hostující Horňák a Sparta tak nakonec zvítězila 5:1.

Derby veteránů: SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:5 (0:2)
Branky:
35. Janoušek – 9. Lokvenc, 14. Novotný, 30. Budka (pen.), 33. Kincl, 39. Horňák
Sestava Slavie: Bureš – Medynský, Šilhavý, Hunal, Jeslínek, Jindráček, F. Veselý, Kozel, Kuka, Řehák, Janoušek, R. Macháček, Zákostelský
Sestava Sparty: Blažek – Kotal, Vrabec, Horňák, Bažant, Lokvenc, Kincl, J. Jarolím, Denk, Margolius, Budka, Novotný

Internacionálové se tentokrát rozešli smírně

Druhé derby sešívaným vyšlo o něco lépe, ani s remízou 3:3 však slávisté nemohli být zcela spokojeni. Do zápasu vstoupili lépe právě sešívaní, které hned v první minutě duelu poslal do vedení útočník Tomáš Pešír. Za Spartu sice v desáté minutě srovnal Koloušek, nedlouho poté ale vrátil Slavii vedení Mario Lička.

Druhou branku Sparty vsítil ve 22. minutě Koller, sešívaní však odpověděli gólem Rudolfa Skácela, který se nemýlil z nařízeného pokutového kopu. Ani tentokrát se ale Slavii nepodařilo udržet vedení až o závěrečného hvizdu a na konečných 3:3 tak po půlhodině hry vyrovnal Lafata, který taktéž z penaltového puntíku prostřelil Wintera v domácí bráně.

Derby internacionálů: SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 3:3 (2:2)