Slavia Ukrajině: Vydražte unikátní trika z UECL

​SK Slavia Praha a Galerie Kodl společně pomáhají Ukrajině! Nejstarší český fotbalový klub a renomovaný aukční, prodejní a výstavní dům pořádají charitativní aukci, jejíž výtěžek půjde na pomoc válkou stižené zemi.

Na internetovém aukčním portálu Artslimit mohou zájemci od úterý 5. dubna dražit jedenáct pamětních trik s nápisem „We stand with Ukraine“. Slávisté v nich nastoupili k zápasu Evropské konferenční ligy proti Fenerbahce Istanbul ve čtvrtek 24. února 2022.

Ve stejný den ráno ruské tanky překročily ukrajinskou hranici, rozpoutaly válečný konflikt a přinutily miliony lidí opustit svou domovinu.

Za pohnutých okolností tehdy přivedl tým Slavie na hrací plochu s kapitánskou páskou ukrajinský stoper Taras Kačaraba, k postupu mezi šestnáct nejlepších klubů přispěl i jeho krajan Maksym Talovjerov. Při nástupu obou týmů na hrací plochu zněla potemnělým stadionem píseň Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka.

„Byl a je to nejhorší den v mém životě. Pro moji rodinu, pro Ukrajinu, pro všechny lidi, kteří tam žijí," těžko po výhře 3:2 hledal slova Taras Kačaraba. „Je to strašně těžké. Sice to neukazuju, nejsem smutný, nebrečím. Ale je to těžké. Rodiče mám v Kyjevě," dodal Maksym Talovjerov.

Trička do aukce věnovala kompletní jedenáctka hráčů, která ve čtvrtek 24. února nastoupila v základní sestavě.

Konkrétně šlo o brankáře Aleše Mandouse, obránce Tomáše Holeše, Aihama Ousoua, Oscara Dorleyho a Alexandera Baha. Záložníky Ivana Schranze, Ibrahima Traorého, Petera Olayinku a Srdjana Plavšiće a útočníka Yiru Sora. A samozřejmě nechybí trikot Tarase Kačaraby, tehdejšího kapitána.

Na přední straně trička je podpis hráče, který ho před utkáním s Fenerbahce navlékl, na zadní stranu se podepsali jeho spoluhráči. Realizační tým Slavie zastupuje hlavní trenér Jindřich Trpišovský, který do aukce věnoval podepsanou kšiltovku. Přihazovat můžete zde.

Děkujeme, že společně s námi a Galerií Kodl pomůžete Ukrajině!

Celý výtěžek bude rozdělen mezi několik projektů, mezi kterými je například podpora více než stovky uprchlíků, které SK Slavia ubytovává přímo ve svých zařízeních.

Vydražitel, který zaplatí nejvyšší částku v této aukci, navíc získá jako poděkování vstup do klubového VIP na jeden z jarních ligových duelů a k tomu personalizovaný dres.

DĚKUJEME.

Aktuálně

Věřím, že odvedeme skvělou práci

dnes
O harmonogramu dvoutýdenního kempu, zvučných soupeřích pro přípravná utkání i skladbě kádru čítajícího 35 jmen hovořil po prvním tréninku v Aigenu asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska

včera
Sešívaní v neděli opět zamířili do rakouského Aigenu, kde je čeká poslední fáze přípravy před startem nové sezony.

Plán letní přípravy B-týmu

před 3 dny
Slávistický B-tým po úspěšné a postupové sezoně zahájí letní přípravu na začátku července. Sešívané čeká soustředění a přípravná utkání.

Další články