Slavia a Sparta se ohrazují proti průzkumu Národní sportovní agentury

SK Slavia Praha a AC Sparta Praha se důrazně ohrazují proti průzkumu prezentovanému NSA v úterý 12. ledna.

SK Slavia Praha a AC Sparta Praha se důrazně ohrazují proti tomu, aby byl sportovní výzkum, provedený Ondřejem Špačkem a prezentovaný Národní sportovní agenturou (NSA) v úterý 12. 1. 2021, použit jako podkladový materiál pro stanovení klíče pro rozdělování miliard korun ze státních dotací pro sport.

Renomované průzkumné agentury výzkum označily za velmi problematický a neodborně zpracovaný, počínaje dotazníkem a konče jeho interpretací.

Takto neprofesionálně provedený průzkum nelze jako kritérium dotace v žádném případě akceptovat. Pokud NSA chce marketingové průzkumy veřejného mínění při rozdělování státních dotací zohledňovat, což považujeme za velmi diskutabilní, navrhujeme, aby nový průzkum oblíbenosti a atraktivity sportů v ČR zpracovala minimálně jedna renomovaná mezinárodní agentura. Navíc s podmínkou, že o účelnosti a zaměření takového výzkumu bude vedena diskuze se zástupci sportovních svazů.

Jsme připraveni se na nákladech profesionálně provedeného výzkumu finančně podílet.

Aktuálně

V neděli od 16:00 proti Slovácku

dnes
Slavia v neděli od 16:00 sehraje náročné ligové utkání na půdě aktuálně třetího Slovácka.

Jsem nadšený, Rangers jsem si přál dlouhodobě

včera
Trenér Jindřich Trpišovský byl z losu Evropské ligy, který Slavii přisoudil skotský Rangers FC, nadšený. ​„Musíme být s losem hodně spokojení,“ říká.

Na Rangers se těšíme. Půjdeme si to s nimi rozdat!

včera
Slavii přisoudil los Evropské ligy do osmifinále skotský klub Rangers FC. Jak reagovali na našeho soupeře obránce David Zima a útočník Jan Kuchta?

Další články