Slavia ovládla All Stars Cup! U17 ve finále porazila Porto

PRAHA – Slávistická U17 se probojovala až na samý vrchol All Stars Cupu, kde ji ve finále sedmého ročníku čekalo FC Porto. Základní hrací doba skončila bez branek, a tak následovaly penalty. V nich byli sešívaní úspěšnější a radují se z prvního místa.
Slávisté vybojovali loni na turnaji šestou příčku a letos šli do turnaje s cílem své předchozí umístění vylepšit. V průběhu pátečního odpoledne odehráli zápasy ve skupině proti japonskému celku JEF United, alžírskému týmu Chabab Belouizdad a finskému HJK Helsinky. Slávisté dvakrát zvítězili a jednou remizovali a se ziskem sedmi bodů tak svou skupinu vyhráli.

V sobotu je pak čekaly další tři zápasy, které měly rozhodnout o tom, v jaké polovině celkové tabulky sešívaní skončí a zda budou hrát o příčky nejvyšší. Aby se umístili nejhůře osmí, stačilo slávistům zvládnout hned první zápas s rumunskou Univesitatea Craiova. A sešívaní svůj cíl splnili, díky brance Pavla Buchy zvítězili 1:0. Přestože pak následující dva zápasy se španělskou Valencií a německou Herthou prohráli shodně 0:1, umístili se v součtu obou hracích dní na páté příčce.

V neděli odpoledne si červenobílí zopakovali loňské čtvrtfinále, kde se taktéž potkali s Olympique Marseille. Francouzskému soupeři měli za vyřazení v předchozím ročníku co vracet. Díky trefě Davida Nováka se mohla Slavia radovat z výhry 1:0.

Semifinále se pak neslo v duchu souboje dvou českých celků. Hradec Králové si v předchozích dvou dnech vybojoval první místo v souhrnné tabulce a byl poslední překážkou na cestě do finále. Ani tento zápas se od předchozích pěti slávistických soubojů nelišil a diváci opět viděli jen jednu branku. Naštěstí byl střelcem Daniel Krejdl, tudíž do finále postoupili červenobílí a Hradec Králové se tak musel spokojit s bronzovou příčkou.

V boji o pohár zbýval už jen jeden soupeř FC Porto, které ve čtvrtfinále porazilo v penaltovém rozstřelu berlínskou Herthu. Semifinálové utkání s Valencií skončilo bez branek, a proto přišly na řadu opět penalty, v nichž byl portugalský celek úspěšnější. I finále nakonec musely rozhodovat pokutové kopy, protože zápas skončil bez branek. i přesto, že v nich mělo Porto větší praxi, radovali se sešívaní, kteří proměnili všechny své čtyři pokusy. U17 si tak po mistrovském titulu připsala další úspěch, tentokrát na mezinárodním poli.

Konečné pořadí:

1. SK Slavia Praha
2. FC Porto
3: FC Hradec Králové
4. Valencia CF
5. Hertha BSC
6. Borussia Mönchengladbach
7. AS Trenčín
8. Olympique Marseille

Celkové pořadí všech týmů a kompletní výsledky naleznete na oficiálních stránkách turnaje.

Výsledky Slavie:

Neděle 14. 6.

Finále
SK Slavia Praha - FC Porto 1:0pen
Penaltový rozstřel 4:3

Semifinále
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 0:1
Branka: Daniel Krejdl

Čtvrtfinále
Olympique Marseille - SK Slavia Praha
0:1
Branka: David Novák

Sobota 13. 6.

SK Slavia Praha - CS Universitatea Craiova 1:0
Branka:Pavel Bucha

SK Slavia Praha - Valencia CF 0:1

Hertha BSC - SK Slavia Praha 1:0

Pátek 12. 6.

JEF United - SK Slavia Praha 0:0

SK Slavia Praha - Chabab Belouizdad 3:0
Branky: Daniel Krejdl, Alex Král, Daniel Stropek

HJK Helsinky - SK Slavia Praha 0:1
Branka: Daniel Krejdl


Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články